Google Now Hizmetinin iOS Pil Ömrünü Azalttığı İddialarını Yalanladı

9to5mac'in haberine göre önceki gün Google Search uygulamasına entegre edilen asistan hizmetinin iOS cihazlarında pil ömrünü olumsuz yönde etkilediğine dair iddialar vardı. Bugün ise Google resmi bir açıklama yayınlayarak bu iddiaların doğru olmadığını belirtti. Açıklama metni şu şekilde;

Anladık ki kullanıcıların Google Now'ı kullanırken ekranlarının üst kısmında lokasyon servisi ikonunu görmeleri bu tip bir endişeye sebep olmuş. Google Now'ın pil ömrünü olumsuz etkilediğine dair iddialar doğru değildir. Bulunduğunuz konumu bilmeye ihtiyaç duyan bir çok uygulama pil ömrünün azalmasına neden olur çünkü çok doğru konumlara ihtiyaç duyarlar. (Örnek olarak navigasyon uygulamaları bir sonraki dönüşü kaçırmamanız için sürekli konumunuzu kullanırlar.)

Google'ın açıklamasına göre Now hizmeti diğer bir çok uygulamadan farklı olarak baz istasyonları ve Wifi noktalarını kullanıyor, bu sayede de pilin daha az kullanılmasını sağlıyor.

Google açıklamasına aylar süren test sürecinde bir problem yaşamadıklarını belirtti ve kullanıcılardan bir sorun yaşamaları durumunda kendileri ile iletişime geçmelerini isteyerek devam etti;

Google Now'ı aylar süren test sürecinde detaylı inceledik ve pil ömrünü azalttığına dair bir kanıt bulamadık. Google Now'ı siz de bir kaç gün denedikten sonra pil ömrünüzde bir değişim olmadığını farkedeceksiniz. Eğer bir problemle karşılaşırsanız bizi bundan haberdar edebilirsiniz. (Uygulamanın ayarlarından bize geri bildirimde bulunabilirsiniz) Kullanıcı geri bildirimlerini çok ciddiye almaktayız.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
5 + 10 = ?