İlk Hafta iPhone Satış Rakamları Açıklandı

Apple bugün iPhone 5S ve iPhone 5C'nin ilk hafta satış rakamlarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre iPhone 5S ve iPhone 5C toplamda 9 milyon satarak bütün beklentilerin üzerinde bir rakama erişti ve geçtiğimiz sene iPhone 5'in ilk haftasında elde ettiği 5 milyonluk satış rakamını neredeyse ikiye katladı. Apple hangi cihazın kaç adet satıldığını açıklamadı ancak stoklarının tükendiğini ve yeni iPhone sevkiyatlarına devam ettiklerini belirtti.

Apple ayrıca iOS 7'nin ilk hafta istatistiklerini de yaptığı açıklama ile duyurdu. İlk haftasında toplam 200 milyon iOS aygıtına indirilen iOS 7'de yeni bir rekora imza atarak iOS 6'nın ilk haftada elde ettiği 100 milyonluk rakamı geride bıraktı.

Tim Cook'un iPhone satışları ile ilgili yorumu ise şu şekilde;

İlk hafta içinde 9 milyondan fazla iPhone satışı gerçekleştirildi ve bugüne kadarki en iyi iPhone lansmanımız oldu. Yeni iPhonelar için talep gerçekten inanılmaz ve stoklarımız tükenmiş olmasına rağmen mağazalarımız düzenli olarak yeni sevkiyatlar almaya devam edecekler. Sabrınızdan dolayı teşekkür ederiz, herkes için yeteri kadar iPhone üretmek için çok sıkı çalışıyoruz.

iTunes Rasyo ise şu an için sadece Amerika'da kullanılabiliyor olsa da ilk haftasında 11 milyon tekil kullanıcıya ulaşmış ve en çok dinlenen şarkı ise Drake'den Hold On, We're Going Home olmuş.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 11 = ?