Apple TV 6.0 Güncellemesi Geri Çekildi

Apple Cuma günü yayınlanan ve Apple TV'ye iTunes Radyo, iCloud üzerinden AirPlay ve daha birçok yenilik getiren Apple TV 6.0 güncellemesini geri çekti. Apple bu konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı ancak güncellemenin geri çekilmesinin en büyük nedeni olarak güncellemenin ardından yaşanan sorunlar olarak gösteriliyor.

Bazı ender rastlanan durumlarda güncelleme yapıldıktan sonra Apple TV'nin kullanılamaz duruma geldiği veya güncelleme sırasında içeriğinin tamamının silindiği yönünde haberler de yayılmaya başladı. Güncellemeyi yapan Apple TV'lerin büyük bölümünde ise cihazların internete bağlı olmalarına rağmen network problemleri yaşandığına dair uyarılar gösterdiği belirtiliyor.

Apple'ın Apple TV 6.0 güncellemesini geri çekmesinina ardından Apple TV 5.3 yazılımını kullanan cihazlarda yeni güncelleme bulunmadığı belirtiliyor ancak Apple'ın geliştirici web sayfası üzerinden Apple TV 6.0 yazılımı hala indirilebilir durumda. Apple'ın birkaç gün içinde yeni bir güncelleme yayınlayarak problem yaşayan kullanıcıların Apple TV'lerini tekrar güncellemeleri gerektiğini belirtmesi bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
9 + 1 = ?