Safir Kristal iPad'lerde de Kullanılacak mı?

Apple'ın iPhone 5S'in Home tuşunda safir kristal kullanmasının ardından iPad modellerinde de aynı maddenin kullanılacağı söylentileri yayılmaya başladı. DigiTimes'ın haberine göre Apple bu sene tanıtacağı iPad modellerinde safir kristal Home tuşunu kullanacak, 2014 yılında çıkması planlanan iPhone 6'da ise tüm ekran safir kristalden üretilecek.

Söylentilerin kaynağının Tayvan merkezli safir kristal üreticileri olduğunu belirtmekte fayda var ancak özellikle de safir kristalin çizilmesinin neredeyse imkansız olmasının yanında oldukça kırılgan olması ve normal camdan 5 kat daha pahalı olması nedeniyle şu an için iPhone 6'nın tüm ekranının safir kristalden yapılacağını varsaymak çok yanlış olabilir.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 11 = ?