OTA Nedir? (Kablosuz Güncelleme)

OTA (Over The Air) Apple tarafından ilk olarak iOS 5 ile kullanıma sunulmuş kablosuz güncelleme özelliğidir. iPhone, iPad veya iPod Touch'ınızda iOS 5 veya sonraki bir sürüm yüklüyse cihazınızı iTunes'a ihtiyaç duymadan kablosuz olarak güncelleyebilirsiniz.

OTA Update'in avantajları nelerdir?

  • En büyük avantaj elbette ki kablosuz olarak ve iTunes'a ihtiyaç duymadan güncelleme yapabilmek
  • OTA üzerinden yaptığınız güncellemeler iki versiyon arasındaki farkın indirilip cihazınıza kurulmasını sağlar. Bu sayede güncelleme dosyası çok küçülür.
  • Güncellemenin boyutu küçüldüğü için süresi de oldukça azalır.
  • Güncelleme Wifi veya 3G üzerinden indirilebilir.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
5 + 6 = ?