iPhone'dan Mac'e Fotoğraf ve Video Transferi

iOS 7 ile iOS cihazları arasında fotoğraf ve video paylaşımı için AirDrop kullanılabiliyor. Ancak iPhone veya diğer iOS cihazlarınızın içindeki tüm fotoğrafları ve videoları Mac'inize aktarmak isterseniz paylaşım yöntemleri oldukça yetersiz kalabiliyor. iPhone'unuzdan Mac'inize birden fazla yöntemle fotoğraf ve videolarınızı transfer edebilirsiniz.

iPhoto ile iPhone'unuzdan fotoğraf ve video transferi

  • İlk olarak iPhone'unuzda ekran kilidi ve şifresi bulunuyorsa bu şifreyi geçici olarak kaldırın ve iPhone'unuzu ekranını açın.
  • iPhoto ile iPhone'unuzdan Mac'inize fotoğraf ve videolarınızı transfer etmek için iPhone'unuzu Mac'inize USB kablosu ile bağlayın.
  • Mac'inizde iPhoto yüklü ise otomatik olarak açılacak, tüm fotoğraf ve videolarınızı gösterecektir. Eğer iPhoto otomatik olarak açılmazsa Spotlight'a iPhoto yazarak siz de açabilirsiniz.
  • İsterseniz sağ üst köşede bulunan Fotoğrafı İçe Aktar seçeneği ile tüm fotoğraf ve videolarınızı Mac'inize kolayca aktarabilirsiniz.
  • Eğer tek tek fotoğraflarınızı veya videolarınızı aktarmak isterseniz istediğiniz fotoğrafları veya videoları seçip bir klasöre sürükleyerek de kolayca aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Görüntü Yakalama ile iPhone'unuzdan fotoğraf ve video transferi

  • Eğer Mac'inizde iPhoto bulunmuyorsa fotoğraf ve video transferi için Görüntü Yakalama uygulamasını da kullanabilirsiniz.
  • Spotlight'a Görüntü Yakalama yazarak uygulamayı açın
  • Uygulama iPhone'ununuzda bulunan tüm fotoğraf ve videoları gösterecektir.
  • Bu ekranda istediğiniz fotoğrafları tek tek seçerek Mac'inize transfer edebilir veya sağ alt köşede bulunan Tümünü İçe Aktar seçeneği ile tüm fotoğrafları ve videoları tek seferde transfer edebilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
5 + 8 = ?