Siri Artık Beta Değil

Siri'nin iPhone 4S ile tanıtılmasının üzerinden iki yıl geçti ve Apple'ın sesli asistanı bu süre içinde oldukça gelişti. 2011 yılında Siri İngilizce, Almanca ve Fransızca olarak kullanıma sunulduğunda bir çok hataya ve oldukça dijital bir sese sahipti. Elbette bazı aramalarda hileli sonuçların da yer aldığı kullanıcılar tarafından kısa sürede farkedilmişti. Apple bu hataların hiçbirini inkar etmemiş ve Siri'den de beta etiketini hiç kaldırmamıştı. En sonunda Apple Siri'den beta etiketini de kaldırdı ve tam sürüm olarak sessizce yayınladı.

2011 yılından bu yana Apple Siri'yi geliştirmeye devam etti. 2012 yılının başında Siri Japonca desteğine kavuştu. iOS 6 ile birlikte de Siri'ye İspanyolca, Çince ve Korece gibi yeni diller eklendi. iOS 7 ile birlikte ise Apple Siri'yi yeniden tasarladı, yeni sesler ve özellikler ekledi. Yapılan testler de Siri'nin artık daha stabil ve hatasız çalıştığını doğruluyor. Apple'da bu fikirde olmalı ki en sonunda Siri'den beta etiketini kaldırdı ve web sitesindeki sayfasını yeniledi.

Siri'nin tanıtımındaki eski yazı;

Siri beta olarak iPhone 4S, iPhone 5, iPad Retina, iPad mini ve iPod touch (5. nesil)'de bulunur ve internet bağlantısına ihtiyaç duyar. Siri tüm dillerde veya bölgelerde bulunmayabilir ve özellikleri bölgesel olarak değişebilir. Hücresel bağlantı ayrıca ücretlendirilebilir.

Siri'nin tanıtımındaki yeni yazı;

Siri iPhone 4S veya sonraki modellerde, iPad Retina, iPad mini ve iPod touch (5.nesil)'de bulunur ve internet bağlantısına ihtiyaç duyar. Siri tüm dillerde veya bölgelerde bulunmayabilir ve özellikleri bölgesel olarak değişebilir. Hücresel bağlantı ayrıca ücretlendirilebilir.

Siri her ne kadar henüz Türkçe dil desteğine kavuşamamış ve bu nedenle ülkemizde kullanılmıyor olsa da Türkiye'deki kullanıcıların en çok kullanmak istedikleri iOS özelliklerinin içinde bulunmaya devam ediyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 3 = ?