iPhone 5C Çıktı

Söylentiler doğru çıktı ve Apple renkli kasalara sahip iPhone 5C'yi duyurdu. Beklenenden farklı olarak iPhone 5C iPhone 5'in yerini aldı ve iPhone 5'in üretimi sonlandırıldı.

iPhone 5C'nin özellikleri iPhone 5 ile neredeyse aynı ancak tasarım olarak iPhone 5C'de artık cam ve alüminyum kullanılmıyor. iPhone 5C'nin arka kasası çeşitli renklere sahip ve polikarbonattan imal edilmiş. Apple'ın geçen yıl tanıttığı 5. nesil iPod Touch ile çok yakın tasarım özellikleri barındıran iPhone 5C yeşil, beyaz, mavi, kırmızı ve sarı renk seçeneklerine sahip.

Donanımsal olarak baktığımızda ise iPhone 5 ile aynı A6 işlemciye sahip olan iPhone 5C'de 8 MP'lik iSight kamera ve geliştirilmiş FaceTime HD ön kamera bulunuyor. iPhone 5C aynı zamanda Bluetooth 4.0, 802.11 a/b/g/n 2.4 GHZ ve 5 GHz Wi-Fİ ile birlikte piyasadaki herhangi bir telefonda bulunmadığı kadar fazla banda sahip LTE bağlantıları da bulunduruyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
2 + 3 = ?