Soru - Cevap Bölümümüz Açıldı

Şu ana kadar kullanıcılarımızın özellikle e-posta adreslerimiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden sordukları sorulara mümkün olduğunca yanıt vermeye çalıştık ancak bu tür yollarla iletişim kurmak ve bir soruna çözüm aramak takdir edersiniz ki oldukça zor olabiliyor. Bu nedenle kullanıcılarımızın iPhone, iPad, iPod Touch, Macintosh, Mac OS X, iOS ve diğer tüm Apple ürünleri ile ilgili her türlü sorularını sorabilecekleri Soru & Cevap bölümümüzü hazırlayarak kullanıma sunmaya karar verdik. Soru & Cevap bölümümüzü mümkün olduğu kadar basit tutmaya özen gösterdik ve bu sayede kullanıcılarımızın sorularını sorarak en kolay yoldan aradıkları cevaba ulaşabilmelerini sağlamak istedik. Soru & Cevap bölümümüzü en etkin şekilde kullanabilmek için yazımızın devamını okumanızı mutlaka öneririz.

Soru & Cevap bölümü nerede?

Soru & Cevap bölümümüze girmek için menümüzde en sağda bulunan Soru & Cevap butonuna tıklayabilirsiniz. Soru & Cevap bölümümüze girdiğinizde şu ana kadar sorulan tüm soruları tek bir yerde görebilirsiniz. Burada görmüş olduğunuz sorularımız kategori ayırmaksızın tek bir yerde gösterilmektedir. Her sorunun sol tarafında ise sorulan soruya kaç cevap verildiğini görebilirsiniz.

Nasıl soru sorabilirim?

Soru sormak oldukça kolaydır ve üyelik gerektirmemektedir. Yeni bir soru sormak için Soru & Cevap ana sayfamızda bulunan koyu gri kutunun içindeki Yeni Soru butonuna tıklamanız yeterlidir.

  • Yeni soru formumuz açıldıktan sonra sorunuzun kategorisini belirtmeniz gereklidir. Örnek olarak iPhone'unuz ile ilgili bir soru soracaksanız iPhone kategorisini seçmenizi rica ederiz.
  • Ad soyad ve e-posta bilgilerinizi de girdikten sonra sorunuz için bir başlık yazmanız gerekmektedir. Bu başlık sayesinde hem diğer kullanıcılarımız da sorunun ne olduğunu kolayca anlayabilecekler hem de Soru & Cevap bölümümüzde mümkün olduğu kadar temiz bir görünüm elde etmiş olabileceğiz. Bu nedenle "acele yardım" gibi başlıklar eklememenizi rica ederiz.
  • Başlığınızı da girdikten sonra sorunuzu detaylı olarak belirtmenizi rica ederiz. Kullandığınız cihazın modeli, işletim sistemi gibi bilgileri açıklamanıza dahil etmeniz sorunuzun daha hızlı cevaplanmasına yardımcı olacaktır.
  • Son olarak güvenlik için sorulan basit matematik işlemini de yanıtladıktan sonra sorunuzu gönderebilirsiniz.
  • Sorulan sorular editörlerimizin kontrolünden geçerek Soru & Cevap bölümümüze eklenmektedir ve onay süresi genellikle 15 - 20 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

Sorulara herkes yanıt verebilir mi?

  • Tüm sorulara isteyen kullanıcılarımız kolayca yanıt verebilirler. Bir soruyu yanıtlamak için üye olmak gerekmemektedir ve sadece ad soyad bilgisi ile istenilen soruyu yanıtlamak mümkündür. 
  • Bir soruyu yanıtlamak için Soru & Cevap bölümümüzden istediğiniz bir soruya girin ve daha sonra sorunun altında bulunan Cevapla butonuna tıklayın.
  • Tüm sorulara verilen yanıtlar editörlerimiz tarafından kontrol edilir ve daha sonrasında siteye eklenir. Yanıtlarda editörlerimizin özellikle dikkat ettikleri konu ad soyad bilgisidir. Doğru şekilde girilmeyen ad soyad bilgisi nedeniyle yorumlar onaylanmayabilirler.

Puan nedir? Cevaplara nasıl puan verilir?

  • Puanlar kullanıcılarımızın verilen cevapları beğenme düzeyini belirler. Eğer siz de bir soruya verilen cevabın doğru olduğunu düşünüyorsanız o cevaba puan verebilirsiniz.
  • Bir cevaba puan vermek için cevabın sol tarafında bulunan puan bölümüne tıklamanız yeterlidir. Vermiş olduğunuz puan otomatik olarak sisteme eklenir.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 5 = ?

Derya kart -- 3 yıl önce yorumladı.Benim ipadım kendi kendine herşeye basıyo ne yapabilirim