iTunes'dan Satın Alınanları Geri Yükleme

iTunes Store üzerinden satın aldığınız müzik, film, uygulama ve kitap gibi içeriklerinizi bilgisayarınızdan silseniz bile istediğiniz zaman ekstra bir ücret ödemeden tekrar kolayca yükleyebilirsiniz. iTunes Store üzerinden yapmış olduğunuz tüm satın alımlar Apple ID'nize bağlanır ve bu sayede aynı Apple ID'yi kullandığınız sürece daha ödeme yaptığınız bir içeriğe tekrar ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. Daha önceden yapmış olduğunuz satın alımlarınızı iTunes'a tekrar geri yüklemek için aşağıdaki adımlardan faydalanabilirsiniz.

  • iTunes Store üzerinden yaptığınız satın alımları iTunes'a tekrar yüklemek için öncelikle iTunes üzerinde Apple ID'niz ile oturum açmalısınız. iTunes üzerinde Apple ID'niz ile oturum açmak için Mağaza menüsüne girin ve Giriş Yap seçeneğine tıklayın.

iTunes Store'da Apple ID'niz ile oturum açtıktan sonra bilgisayarınıza iTunes içeriklerinizi oynatabilmesi ve yükleyebilmesi için izin vermeniz gerekmektedir. Yetkilendirme olarak bilinen bu işlemi yapmak oldukça kolaydır.

  • Menü çubuğundan Mağaza menüsüne girin ve açılan pencereden Bu Bilgisayarı Yetkilendir seçeneğine tıklayın.

iTunes yetkilendirmesi ile daha fazla bilgi almak için "iTunes Yetkilendirmesi (Authorization) Nedir? Nasıl Yapılır?" başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

  • Yetkilendirme işlemini tamamladıktan sonra sol tarafta bulunan kenar çubuğundan iTunes Store'a giriş yapın.
  • iTunes Store ana sayfasında olduğunuzdan emin olmak için üstteki menüden aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi küçük ev ikonuna tıklayın.
  • Son olarak sağ tarafta bulunan Hızlı Bağlantılar başlığının altında bulunan Satın Alınanlar linkine tıklayın.

Eğer sol tarafta kenar çubuğunu göremiyorsanız kenar çubuğunu Mac için CMD + Alt (Option) + S kısayolu ile, Windows için de CTRL + S kısayolu ile görünür yapabilirsiniz.

iTunes 11 ve sonraki versiyonlarda kenar çubuğu için "iTunes 11'de Kenar Çubuğu'nu Ayarlama" başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

  • Satın alınanlar penceresi açıldığında üst tarafta Müzikler, Filmler, Uygulamalar ve Kitaplar seçeneklerini görebilirsiniz.
  • Bu seçeneklerden istediğiniz bir tanesine tıklayarak daha önceden satın aldığınız içeriğe ulaşabilir ve kolayca bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 


Bir sorunuz mu var?

Bize tüm Apple ürünleri ile ilgili her türlü soruyu sorabilirsiniz. Editörlerimiz veya sorununuzun çözümünü bilen kullanıcılarımız kısa süre içinde sorunuza yanıt vereceklerdir. Soru & Cevap sayfamıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
4 + 9 = ?