iTunes Store Üzerinden Satın Alınanları Gizleme

App Store, iBooks Store, Müzik Store veya Film Store gibi tüm iTunes Store alışverişlerinizi kolayca satınalınanlar geçmişinizden gizleyebilir veya tekrar görünür olmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıda yapmış olduğunuz iTunes Store alışverişlerinizi nasıl gizleyebileceğinizi ve daha sonra tekrar görünür hale getirebileceğinizi bulabilirsiniz.

iTunes Store alışverişleri satın alma geçmişinden nasıl gizlenir?

iTunes Store alışverişlerinizi gizlemek için sırayla;

 • Kenar çubuğundan iTunes Store'a girin

  Eğer iTunes 11 veya sonraki bir iTunes versiyonunu kullanıyorsanız kenar çubuğu varsayılan olarak kapalı gelir. Kenar çubuğunu görünür yapmak için "iTunes 11'de Kenar Çubuğu'nu Ayarlama" başlıklı haberimize göz atabilirsiniz.

 • iTunes Store ana ekranında sağ tarafta bulunan Hızlı Bağlantılar başlığı altından Satın Alınanlar linkine tıklayın.

 • Satın alınan tüm içeriklerinizin görüntülendiği ekranda en üstte satın aldığınız Müzikler, Filmler, Uygulamalar veya Kitaplar kategoriler kalinde gösterilir. Gizlemek istediğiniz içeriğe ulaşmak için içeriğin bulunduğu kategoriyi seçin.
  • Biz örneğimizde Uygulamalar kategorisini seçtik ve daha önce App Store üzerinden indirdiğimiz tüm uygulamalarımıza bu pencere üzerinden ulaştık.
 • Gizlemek istediğiniz uygulamanın veya içeriğin üzerine mouse ile geldiğinizde içeriğin sol üst köşesinde veya sağ üst köşesinde bir X ikonu belirecektir. Bu ikona tıklayarak istediğiniz içeriği satın alınanlar geçmişinizden izleyebilirsiniz.
  • X ikonu genellikle silme işlemlerinde kullanıldığı için bazen kafa karıştırıcı olabiliyor. Satın alınanlar geçmişinde gördüğünüz X ikonu içeriği silmez sadece gizler.

Gizlenen bir içerik tekrar nasıl görünür hale getirilir?

Satın alınanlar geçmişinizden gizlediğiniz bir içeriği tekrar görünür hale getirmek oldukça kolaydır. Gizlediğiniz bir içeriği tekrar görünür hale getirmek için;

 • Menü çubuğundan Mağaza menüsüne girin ve Hesabı Görüntüle seçeneğine tıklayın

Eğer Windows yüklü bir bilgisayarda iTunes 11 veya üstü bir iTunes versiyonu kullanıyorsanız menü çubuğu varsayılan olarak kapalı gelir. Menü çubuğunu görünür yapmak için CTRL + B kısayolunu kullanabilirsiniz.

 • Hesap bilgilerinizin görüntülendiği pencerede Bulut Tabanlı iTunes başlığı altında bulunan Gizlenen Satın Alınanlar öğesinin yanındaki Yönet linkine tıklayın.

 • Açılan pencerede Müzikler, Filmler, Uygulamalar veya Kitaplar seçeneklerinden tekrar görünür yapmak istediğiniz içeriğin kategorisine tıklayın.
  • ​Biz örneğimizde Uygulamalar kategorisi altında bulunan bir uygulamayı gizlemiştik.
 • Tekrar görünür yapmak istediğiniz içeriği bulun ve yanındaki Göster ikonuna tıklayın. İçeriğiniz artık tekrar satın alınanlar geçmişinizde görünmeye başlayacaktır.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
6 + 6 = ?

eyup köklü -- 3 yıl önce yorumladı.söylediğiniz gibi yapıyorum önceki satınalınanları gizliyorum pc de gizlenmiş görünüyor ancak telefonumda halen görünüyor, telefonumda görünmemmesini nasıl sağlarım.

Anonim -- 4 yıl önce yorumladı.itunes de gizlediklerimiz telde gözükmeye devam ediyo çözümü yok mu ? ios 7 ip 4

Anonim Kullanıcı -- 4 yıl önce yorumladı.tskler bayım