Büyük Ekranlı iPhone'lar Gerçek mi?

The Wall Street Journal'in haberine göre Apple 4.8 inç ile 6 inç arasında farklı boyutlara sahip iPhone'ları test ediyor ancak bu iPhone modellerinin bu sene içinde piyasaya sürülmesi beklenmiyor. Apple'ın özellikle 4.8 inçlik ekrana sahip iPhone modelleri ile ilgilendiğini söyleyen kaynaklar gelecek nesil iPhone'ların bu boyuta sahip olabileceğini belirtiyorlar. Apple'ın daha geçtiğimiz sene radikal bir kararla iPhone'un ekranını 4 inçe büyütmesi bir çok kullanıcı tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Apple'ın iPhone ekranlarında yaptığı bu değişiklik sayesinde ekran uzarken genişliği ise kullanım kolaylığı nedeniyle aynı bırakılmıştı.

The Wall Street Journal'in haberine göre Apple gelecekte piyasada bulunan iPhone modellerinde ekran çeşitliliğine gidebilir ve bu sayede büyük ekranlı telefonlara sahip olmak isteyen kullanıcılara da ulaşabilir. Elbette ekran boyutlarındaki farklılaşma Apple'ın iç yapısını düşündüğümüzde çok kolay gerçekleşmeyecektir. iPhone 5C için bile oldukça uzun süre boyunca farklı söylentiler yayılmıştı ancak en sonunda bu sene daha uygun fiyatlı bir iPhone modeli için somut bir adım atıldığına şahit olduk. Apple'ın iPhone modellerinde ekran çeşitliliğine gidip gitmeyeceği şu an için belirsizliğini koruyor. Elbette Apple iç testlerinde daha büyük ekranlı iPhone modellerinin prototiplerini deniyor olabilir ancak bu söylentilerin doğruluğunu kanıtlayabilmek için uzun bir süre daha beklememiz gerekebilir.

Büyük ekranlı iPhone'larla ilgili daha fazla bilgiye Haziran ayında yaptığımız "Apple Yeni iPhone'larda Daha Büyük Ekranlar Kullanacak mı?" başlıklı haberimizden ulaşabilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
4 + 6 = ?