iPhone Neden Isınır?

iPhone'un ısınmasının birçok nedeni olabilir. Bu nedenle oldukça doğal sebeplerden ötürü olabileceği gibi bir donanım sorunundan da kaynaklanıyor olabilir. iPhone'un ve diğer iOS aygıtlarının Apple tarafından tavsiye edilen kullanım sıcaklıkları 0 ile 35 derece arasındadır. Bu sıcaklıkların üzerindeki veya altındaki kullanımlarda iOS aygıtlarının pil ömrü geçici olarak kısalabilir veya aygıtın beklemediğiniz tepkiler vermesine neden olabilir. iPhone veya diğer iOS aygıtlarınızı -20 ile 45 derece sıcaklıklarda saklamanız tavsiye edilmektedir.

Hangi durumlar iPhone'un ısınmasına neden olur?

 • iPhone'unuzu veya diğer iOS aygıtlarınızı araç içinde bırakmak çok fazla ısınmalarına neden olabilir. Özellikle yaz aylarında araçların içi tavsiye edilen kullanım ve saklama sıcaklıklarının üzerine çıkabilir. Bu nedenle iPhone'unuzu veya diğer iOS aygıtlarınızı araç içinde bırakmamaya özen gösterin.
 • Doğrudan güneşe maruz bırakmak iOS aygıtlarının ısınmasına neden olur. Bu tür durumların önüne geçmek için iPhone'unuzu veya diğer iOS aygıtlarınızı doğrudan güneş alabilecekleri ortamlardan uzak tutmanız tavsiye edilir.
 • iPhone'unuz şarj olurken ısınabilir. iOS aygıtlarının dış yüzeyi iç sıcaklığı dışarıya aktarma görevi görür ve bu nedenle iOS aygıtınız ısınabilir. Bu durum tamamen normaldir.
 • Navigasyon özelliklerini uzun süre kullanmak iPhone'unuzun veya diğer iOS aygıtlarınızın ısınmasına neden olabilir. Bu durum tamamen normaldir. iPhone'unuzun soğuması için kullanmakta olduğunuz uygulamayı bir süre kapatıp iPhone'unuzu güneşten uzak tutmanız tavsiye edilir.
 • Yoğun grafikli oyunlar oynamak iPhone'unuzun ısınmasına neden olabilir. Böyle bir durumda oyunu bir süre kapatıp iPhone'unuzu güneşten uzak tutmanız tekrar soğuması için gerekli süreyi sağlayacaktır.

iPhone'umun ekranı karardı. Ne yapacağım?

 • iPhone'unuzun ekranı fazla ısınmaya bağlı olarak soluklaşabilir veya kararabilir. iOS cihazlar fazla ısınmaya karşı iç bileşenlerini korumak için bu tür davranışlar gösterebilirler. iPhone'unuzu güneşten uzak bir yerde soğumaya bırakın.
 • Navigasyon hizmetini kullanırken iPhone'unuzun ekranı fazla ısınmadan dolayı kararabilir. Böyle bir durumda sesli navigasyon hizmeti devam eder.
 • Eğer iPhone'unuz güneşe maruz kalmamış veya fazla ısınmamışsa başka bir donanım sorunundan dolayı ekranı kararmış olabilir.

iPhone'um şarj olmuyor. Ne yapacağım?

 • iPhone'unuz fazla ısınmışsa şarj olmayabilir. Bu durumda iPhone'unuzu güneşten uzak bir yerde soğumaya bırakarak bir süre bekleyebilirsiniz.
 • Eğer iPhone'unuz fazla ısınmamışsa başka bir şarj kablosu ile şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Hala sonuç alamıyorsanız başka bir donanım sorunu ile karşılaşma olasılığınız bulunmaktadır.

iPhone'un kullanılmadan önce soğuması gerekiyor uyarısı aldım. Bu ne demek?

 • Eğer iPhone'un kullanılmadan önce soğuması gerekiyor uyarısı aldıysanız iPhone'unuz fazla ısınmış demektir. Bu durumda iPhone'unuzu güneşten uzaklaştırıp soğumasını bekleyebilirsiniz.
 • iPhone'da bu uyarıyı görmenize rağmen hala acil durum aramaları yapabilirsiniz.

iPhone'umun sinyali çok zayıf. Ne yapabilirim?

iPhone'unuz fazla ısınmışsa hücresel sinyaller zayıflayabilir veya tamamen kaybolabilir. iPhone'unuzun soğumasını sağlayarak sinyalin yeniden artmasını sağlayabilirsiniz.

iPhone'umun flashı çalışmıyor. Ne yapabilirim?

iPhone'unuz fazla ısınmışsa flash çalışmayabilir. Böyle bir durumda iPhone'unuzun soğumasını bekleyebilir ve tekrar flash ile çekim yapabilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
7 + 7 = ?

Iphone -- 3 yıl önce yorumladı.4s im var 10 dk oynasam hafiften ısınıyor ne yapmalıyım