Apple 17W Adaptörler Üzerinde Çalışıyor mu?

Bugün Appleinsider tarafından elde edilen bilgilere göre Apple 17W'lık adaptörler üzerine çalışmalarına başladı. Şu an için 12W'lık iPad adaptörlerinden daha büyük olan ancak MacBook Air'in 45W'lık adaptöründen de bir hayli küçük olan bu yeni adaptörlerin hangi cihaz için kullanılacağı bilinmiyor. Bir başka kaynak ise bu adaptörlerin önümüzdeki 12 ay içinde tanıtılacak yeni bir cihaza ait olduğunu ileri sürdü.

Şu anda piyasada olan Apple ürünlerine baktığımızda harici adaptör kullanan cihazların iPhone, iPad, iPod serisi ve MacBook serisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu cihazların dışında kalan Apple ürünleri ise dahili güç adaptörleri kullanıyorlar ve 17W'lık bir adaptör bu cihazlar için oldukça yetersiz kalıyor.

Geçtiğimiz aylarda Apple'ın 13 inç'lik bir iPad modeli üzerinde bazı denemeler yaptığına dair söylentiler bulunuyordu ancak doğrulanamayan bu söylentiler kısa süre sonra yerini yeni ürün lansmanlarına bırakarak unutulmuştu. Bugün elde edilen bilgilerin ardından 13 inç'lik iPad söylentileri de tekrar yayılmaya başladı. Her ne kadar tablet sektöründe ekran boyutları gittikçe küçülüyor olsa da, Apple'ın 13 inç'lik büyük ekranlı bir iPad üretme planı varsa 17W'lık yeni adaptörlerin bu cihazın güç ihtiyacını karşılayabilmek için tasarlanmış olma olasılığı bulunuyor.

Şu an için 17W'lık yeni adaptörlerin hangi Apple ürünü için hazırlandığı veya piyasaya yeni bir ürünle birlikte sürülüp sürülmeyeceği bilinmiyor ancak söylentiler doğru çıkarsa önümüzdeki 12 ay içinde Apple tamamen yeni bir ürünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor olabilir.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 2 = ?