iPhone 5S'in Home Tuşu Sızdırıldı

Bugün sızdırılan yeni bir fotoğrafın iPhone 5S'in Home tuşu ve artık varlığı neredeyse kesinleşen parmak izi sensörüne ait olduğu iddia edildi. iPhone 5'in ve önceki iPhone modellerinin Home tuşlarıyla karşılaştırıldığında oldukça farklı bir tasarıma sahip olan Home tuşu esnek kablolar aracılığı ile ana karta bağlanacak.

Daha önceden iOS 7 beta'nın içinde keşfedilen parmak izi sensörüne ait kodlar söylentileri doğrular nitelikteydi. En son sızdırılan bu parça ile bilrikte de parmak izi sensörünün artık kesinleştiğini söyleyebiliriz.

iOS 7'nin içinde bulunan parmak izi sensörüne ait kodlar ile ilgili daha fazla bilgi için "Yeni iPhone'da Parmak İzi Sensörü Doğrulandı" başlıklı haberimize göz atabilirsiniz.

Parmak izi sensörünün şu an için tam olarak nasıl çalışacağı bilinmese de parmağın kaydırma hareketi yerine dokunma hareketi ile çalışacağı tahmin ediliyor. İlk başta iPhone 5S'in güvenliğini sağlayacak olan sensörün önümüzdeki aylarda yayınlanacak olan SDK'lar ile uygulamalara da açılması bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
7 + 3 = ?