Mac App Store'dan Kredi Kartsız Apple ID Alma

Macintosh kullanıcıları da tıpkı iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcıları gibi bir Apple ID'si alarak Mac App Store üzerinden bir çok ücretli veya ücretsiz uygulamayı ya da oyunu bilgisayarlarına indirebilirler. Mac App Store üzerinden isterseniz kredi kartlı isterseniz de kredi kartsız bir Apple ID alabilirsiniz. Aşağıda Mac App Store üzerinden kredi kartsız Apple ID almak için yapmanız gereken işlemleri görebilir ve siz de kolayca bir kredi kartsız Apple ID oluşturabilirsiniz.

Mac App Store'dan kredi kartsız Apple ID oluşturmak için ilk olarak sol üst köşede bulunan Apple logosuna tıklayın ve açılan pencereden App Store'a giriş yapın.

Mac App Store'a girdikten sonra kredi kartsız bir Apple ID'si oluşturacağımız için ilk olarak ücretsiz olan bir uygulama bulmamız gerekiyor. Bunun için herhangi bir ücretsiz uygulamaya tıklayabilirsiniz. Uygulamayı yükle seçeneğine tıkladıktan sonra bizden Apple ID'mizin girilmesi istenecektir.

Şu anda bir Apple ID'miz olmadığı için Apple Kimliği Yarat seçeneğine tıklayarak Apple ID'mizi almak için bir sonraki adıma geçebiliriz.

Mac App Store'a Hoş Geldiniz ekranını Devam seçeneğine tıklayarak ilerleyin.

Kullanım koşulları ve şartları penceresinde Bu koşullar ve şartları okudum ve kabul ediyorum seçeneğini işaretleyerek Kabul Et butonuna tıklayın ve bir sonraki adıma geçin.

Açılan pencerede Apple ID'niz olarak kullanmak istediğiniz e-postanızı yazın ve bir şifre belirleyin. Şifrenizi unutmanız durumunda kullanılacak olan soru ve cevabınız ile doğrum tarihinizi de girerek Devam butonuna tıklayın.

Kredi kartı bilgilerinizin girilmesi istenen ekranda Hiçbiri seçeneğine tıklayın ve fatura adresi bilgilerinizi doldurun. Kredi kartsız bir Apple ID oluşturuyor olmamıza rağmen Apple bu pencerede fatura bilgilerimizi girmemizi zorunlu tutuyor. Eğer fatura bilgileri alanını doldurmazsanız bu pencereyi geçemezsiniz. İleride Apple ID'nizi kredi kartlı bir hesaba çevirmek isterseniz de bu alanı doldurmanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Fatura bilgilerinizi de girdikten sonra Apple Kimliği Oluştur butonuna tıklayabilirsiniz.

Apple kimliğiniz şu anda oluşturuldu ancak kullanmaya başlamadan önce Apple kimliğiniz olarak belirlediğiniz e-posta adresinizi doğrulamanız gerekmektedir. Apple Kimliğini Doğrula penceresine de Tamam seçeneğine tıklayarak devam edebilirsiniz.

Apple kimliğiniz olarak belirlediğiniz e-posta adresinize Apple tarafından bir e-posta gönderilir. Apple kimliğinizi doğrulamak için bu e-posta'nın içinde bulunan Şimdi doğrulayın linkine tıklayın.

Apple kimliğinizi doğrulamak için son adıma geldik. Açılan pencerede Apple kimliğinizi ve şifrenizi girin, daha sonra da Adresi Doğrulayın butonuna tıklayarak e-posta adresinizi doğrulayın.

Artık yeni oluşturduğunuz kredi kartsız Apple ID'niz ile hem Mac App Store üzerinden hem de iOS'de bulunan App Store üzerinden ücretsiz olan tüm uygulama ve oyunları indirebilirsiniz. Mağaza'ya Geri Dön butonuna tıklayın ve Mac App Store'un açılmasını bekleyin. Eğer Mac App Store otomatik olarka açılmazsa ilk adımdaki gibi Mac App Store'u siz de açabilirsiniz.

Mac App Store'u açtıktan sonra Apple ID'niz ve şifrenizle giriş yapabilir ve ücretsiz olan uygulama ve oyunları Mac'inize kolayca indirebilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 9 = ?