Jony Ive'in Revizeleri Nedeniyle iOS 7 Gecikme Riskiyle Karşı Karşıya

Jony Ive'in iOS'in kullanıcı arayüzünün daha düz bir tasarıma sahip olması için son bir kaç aydır çalıştığı biliniyordu.

Bloomberg'in bugün yayınladığı bir yazıya göre Ive'in kullanıcı arayüzünde yapmak istediği değişiklikler nedeniyle Apple iOS'in çıkış tarihini ertelemek zorunda kalabilir. Kaynakların aktardığı bilgilere göre Apple gelecek ay düzenlenecek olan WWDC 2013′de iOS 7′nin bir tanıtımını yapmak ve Eylül ayında kullanıcılara sunmak istiyor.

Yazıda ayrıca planlar çok gizli olduğu için kimliğinin verilmesini istemeyen bir kaynağın Jony Ive'in çoktan iPhone ve iPad'lerin daha gerçekçi görüntülere sahip olabilmesi için çalışmalara başladığını, ayrıca ajanda ve mail uygulamaları için de çok daha dramatik planları olduğunu bildirmesi dikkat çekti. Kimliği belirsiz olan kaynak ayrıca tıpkı Steve Jobs dönemindeki gibi işi şansa bırakmamak ve geçtiğimiz sene yaşanan harita problemi gibi problemlerin bir daha yaşanmaması için Jonathan Ive'in hem donanım hem de yazılım birimlerini teşvik ettiğini belirtti. Raporda Apple mühendislerinin iOS 7′nin yeni tasarımını sahada test ederken iPhone'larının ekranlarında özel filmler olduğundan ve bu sayede ekranlarını meraklı gözlerden koruduklarından da bahsediliyor.

Sonuç olarak Jony Ive'in tasarım değişiklikleri ve mail uygulaması gibi kilit uygulamalardaki önemli değişiklikleri iOS 7′nin gecikmesine neden olabilecek gibi görünüyor. Umuyoruz ki bu değişikliklerin bir bölümü tamamlanır da iOS 7′yi WWDC 2013′de görebiliriz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 1 = ?