Uçak Modundaki iPhone'da Kablosuz Bağlantı

Bir çok kullanıcı iPhone ve 3G iPad'lerini seyahat ederken veya rahatsız edilmek istemedikleri zamanlarda uçak moduna alıyor. Bu sayede hem güvenle seyahat edebiliyor hem de cihazlarını kullanmayı sürdürebiliyor ve rahatsız edilmiyorlar. iOS cihazlar uçak moduna alındıkları zaman Wi-Fi ve telefon özelliklerini otomatik olarak kapatırlar. Bu nedenle de bazı uygulamalar aktif bir internet bağlantısına ihtiyaç duydukları zaman cihazlarını uçak moduna almış olan kullanıcılar bu uygulamaları kullanamıyor veya web sitelerini ziyaret edemiyorlar.

Eğer seyahat ettiğiniz araçta veya iOS cihazınızı uçak moduna aldığınız yerde bir Wi-Fi bağlantısı varsa cihazınız uçak modunda bile olsa internete bağlanmaya devam edebilirsiniz. Aslında uçak modundaki bir iOS cihazda kablosuz bağlantıyı açmak, uçak modunda olmayan bir iOS cihazla tamamen aynı. Sadece kullanıcılar iOS cihazlar uçak moduna alındığı zaman Wi-Fi'nin otomatik olarak kapanmasından dolayı kablosuz bağlantının tekrar açılamadığını düşünebiliyorlar.

Uçak modundaki bir iOS cihazda kablosuz bağlantıyı açmak için aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi Ayarlar > Wi-Fi seçeneğinden Wi-Fi'ı aktif etmeniz yeterlidir. iOS cihazınız bulunduğunuz yerde aktif bir kablosuz bağlantı varsa bularak bağlanacaktır.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
7 + 1 = ?