iPhone 5S'e Altın Yerine Şampanya Rengi Gelebilir

MG Siegler bugün TechCrunch'daki haberinde bir süredir farklı parçalarına ait fotoğrafları sızdırılan altın iPhone 5S'in gerçek renginin altın sarısı yerine şampanya rengi olacağını düşündüğünü belirtti. İlk kez altın iPhone 5S'e ait görselleri gördüğünde Apple'ın geleneksel siyah - beyaz stratejisinden neden uzaklaşmaya karar verdiğine anlam veremediğini belirten Siegler paylaşılan görsellerin gerçek renginin bu kadar sarı olmadığını düşündüğünü de sözlerine ekledi. Altın iPhone 5S'in Apple'ın özellikle Çin ve Hindistan gibi pazarlarda çok popüler olan altın renginden dolayı piyasaya sürüleceğini düşünen Siegler aynı zamanda farklı renklere sahip ve iPhone 5S'e göre daha uygun fiyatlı iPhone 5C'lerle de satışların bu pazarlarda daha da artacağını düşünüyor.

Geçtiğimiz hafta ünlü KGI analisti Ming-Chi Kuo'da altın iPhone 5S'in piyasaya sürüleceğini düşündüğünü belirtmiş ve yeni iPhone'larda artık 128 GB'ye kadar hafıza seçeneği olacağını da belirtmişti. Apple'ın stratejisi her ne olursa olsun altın renkli bir iPhone 5S'in bazı pazarlarda, belirli kişiler tarafından, zenginlik ifadesi olarak görülüp tercih edilmesi de elbette mümkün. 

Apple'ın iPhone 5S ve iPhone 5C'yi 10 Eylül'de düzenleyeceği bir etkinlikle tanıtması ve piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
4 + 1 = ?