Kaybolan iPad Nasıl Bulunur?

Çalınan veya kaybolan iPad'inizin, iPhone'umu Bul hizmeti sayesinde, icloud.com üzerinden haritada konumunu tesbit edebilirsiniz. Bu servisten yararlanmak için iPad'inize iCloud hesabınızla önceden giriş yapmış olmanız ve iPhone'umu Bul seçeneğinin açılmış olması gerekmektedir. iPhone'umu Bul seçeneğini aktif etmek için;

 • iPad'inizden Ayarlar menüsüne girin
 • Ayarlar menüsünden iCloud seçeneğine dokunun
 • iCloud seçenekleri iPad'inizin sağ tarafında açıldıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi iPhone'umu Bul servisini aktif hale getirin

iPhone'umu Bul seçeneğini iPad'inizden aktif hale getidikten sonra iPad'inizde kullandığınız iCloud kullanıcı adı ve şifresiyle icloud.com üzerinde oturum açın. Açılan pencerede iPhone'umu Bul logosuna tıklayın ve sorulduğu zaman iCloud şifrenizi tekrar girin.

iCloud iPad'inizin harita üzerindeki konumunu tesbit ederek gösterecektir. Bu ekranda isterseniz sağ tarafta bulunan küçük kutudan iPad'inizde bir ses çalabilir, kayıp modunu etkinleştirebilir veya iPad'inizi tamamen silebilirsiniz.

 • Ses Çal modu sayesinde iPad'inizin sesi kapalı bile olsa yüksek bir ses çalmasını sağlayabilirsiniz.
 • Kayıp Modu sayesinde iPad'inizi kayıp moduna alabilir ve kilit ekranında bir mesaj ile telefon numarası göstererek bu numaranın aranmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca iPad'inizi şifre ile kilitlediğiniz için içeriğine ulaşılmasını engelleyebilirsiniz.
 • iPad'i Sil seçeneği sayesinde de iPad'inizin içini tamamen silerek özel bilgilerinizin güvende olmasını sağlayabilirsiniz. iPad'i Sil seçeneği iPad'in içindeki her şeyi tamamen sileceği için geri döndürülemez ancak iCloud son yedeğinizi tuttuğu için yeni bir cihazla bu yedekten geri dönüş yapabilirsiniz.

iPad için Kayıp Modu nasıl etkinleştirilir?

 • iPad için kayıp modunu etkinleştirmek için ilk olarak icloud.com'a iPad'inizde tanımlı iCloud kullanıcı adı ve şifresiyle griş yapın.
 • iCloud ana ekranında iPhone'umu Bul logosuna tıklayın ve sorulduğu zaman iCloud şifrenizi girin.
 • iCloud iPad'inizin yerini haritada tesbit edecek ve gösterecektir.
 • iPad'iniz haritada tesbit edildikten sonra sağ tarafta bulunan küçük pencereden Kayıp Modu seçeneğine tıklayın.
 • iPad'inizi kilitlemek için bir şifre girin ve devam edin
 • iPad'inizi bulan kişinin size ulaşabilmesi için bir telefon numarası girin
 • iPad'inizi bulan kişiye gösterilecek bir mesaj girin ve sağ üst köşeden Tamam linkine tıklayarak çıkın.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 8 = ?