Kaybolan iPhone Nasıl Bulunur?

Kaybolan veya çalınan iPhone veya iPod Touch'ınızı iPhone'umu Bul servisi sayesinde iCloud.com üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Bu servisten yararlanmak için iPhone'unuzda veya iPod Touch'ınızda iCloud hesabınızın tanımlı ve iPhone'umu Bul seçeneğinin açık olması gerekmektedir. Aşağıda iPhone'umu Bul servisini nasıl aktif edeceğinizi görebilirsiniz.

 • iPhone veya iPod Touch'ınızda Ayarlar menüsüne girin
 • Ayarlar menüsünden iCloud seçeneğine dokunun
 • iCloud seçeneklerinin altında iPhone'umu Bul servisini aktif hale getirin

iPhone veya iPod Touch'ınızda iPhone'umu Bul servisini aktif hale getirdikten sonra iCloud, iPhone veya iPod Touch'ınızın konumunu haritada belirmeye başlayacaktır.

 • Cihazınızın haritadaki konumunu görmek için icloud.com'a iOS cihazınızda tanımlı olan iCloud hesabınızla giriş yapın.
 • iPhone'umu Bul (Find My iPhone) logosuna tıklayın

 • iPhone'umu Bul ekranına girdikten sonra iCloud cihazınızın konumunu belirlemek için sizden tekrar iCloud şifrenizi girmenizi isteyecektir. Şifrenizi girerek devam edin.
 • iCloud kısa süre içinde iPhone veya iPod Touch'ınızın harita üzerindeki konumunu belirleyerek size gösterektir.
 • Cihazınızın harita üzerindeki konumuna tıklayarak isterseniz cihazınızda ses çalabilir, kayıp moduna alabilir veya içeriğini silebilirsiniz.

 • Ses Çal (Play Sound) seçeneği ile iPhone veya iPod Touch'ınızda bir ses çalabilirsiniz. iPhone veya iPod Touch'ınızın sesi kapalı bile olsa Ses Çal linkine tıkladığınız zaman cihazınızda yüksek bir uyarı sesi çalınır.
 • Kayıp Modu (Lost Mode) seçeneği ile iPhone veya iPod Touch'ınızı kayıp moduna alabilirsiniz. Cihazınızı kayıp moduna aldığınızda cihazınız şifre ile kilitlenir ve ekranında sadece sizin belirlediğiniz bir numara ve mesajınız görüntülenir. Cihazınız şifre ile kilitlendiği ve sadece sizin belirlediğiniz mesaj gösterildiği için iPhone'unuzu bulan kişi sadece ekranında yazan numarayı arayabilir. Cihazınızın içeriğine erişemez ve özel bilgileriniz korunur. Telefonunuz çalınmışsa ve iTunes'a bağlanıp tekrar yüklenmeye çalışılsa bile kilitli olduğu için geri yükleme yapılamaz. Not: Arama seçeneği sadece iPhone için mevcuttur. iPod Touch'ile arama yapılamaz.
 • iPhone'u Sil (Erase iPhone) seçeneği sayesinde iPhone'unuzun içeriği tamamen silinir ve özel bilgileriniz korunur. Bu özelliği kullanmanız durumunda cihazınızın içindeki tüm bilgiler kalıcı olarak silineceği için geri döndürülemez. Not: En son yedeğiniz iCloud üzerinde saklanmaya devam eder.

Kayıp Modu nasıl kullanılır?

Kayıp Modu'nu kullanmak için öncelikle icloud.com'a giriş yapmanız gerekmektedir. iPhone'umu Bul ekranında cihazınızın yerini belirledikten sonra sağ tarafta açık olan küçük pencereden Kayıp Modu (Lost Mode) seçeneğine tıklayın.

 • Kayıp Modu ekranında ilk olarak aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi bir şifre girmeniz istenir. Bu şifre cihazınızı kilitleyerek içeriğine erişilmesini engeller. Ayrıca iPhone'unuzu bulduğunuzda aynı şifreyi girerek cihazınızı Kayıp Modu'ndan çıkarabilirsiniz.
 • Şifrenizi girdikten sonra bir telefon numarası girmeniz istenir. Bu telefon numarası iPhone'unuzun kilit ekranında gösterilir ve cihazınızdan sadece bu numaraya arama yapılabilir. iPhone'unuz kaybolduğu için ulaşılabilir durumda olan başka bir telefon numarasını buraya girerek devam edin.
 • Bir sonraki ekranda ise kilit ekranında telefon numaranızın hemen üstünde gösterilecek olan bir mesaj yazmanız istenir. Buraya "iPhone'um kayboldu, lütfen beni arayın" gibi bir mesaj yazabilirsiniz.
 • Son olarak Tamam seçeneğine tıklayarak iPhone veya iPod Touch'ınızı Kayıp Modu'na alabilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
9 + 9 = ?

mert çamurcu -- 2 yıl önce yorumladı.apple mı çaldılar ne yapmalıyım

Maksut Hasanow -- 3 yıl önce yorumladı.iphone5s telefonumu çaldilar