Apple iPhone 5C'nin iPhone 5S'in Önüne Geçmesini Nasıl Engelleyecek?

iPhone 5S ve iPhone 5C'nin piyasaya sürülmesine çok az kaldı. Şu anda herkesin aklında tek bir soru var; "Daha uygun fiyatı ve renkli arka panelleri ile alışılmışın dışında bir iPhone deneyimi yaşatacak olan iPhone 5C'nin satışlarının çok artması ve şirketin daha fazla kar etmesine neden olan iPhone 5S'in satışlarını geçmesi durumunda Apple'ın bir planı var mı acaba?" 

Apple'ın bu riskin önüne geçmek için alabileceği önlemlerden bir tanesi gelişmiş olan pazarlarda iPhone 5C satışlarını limitlemek olabilir. Ancak Apple'ın Amerika ve Avrupa gibi gelişmiş pazarlarda iPhone 5C satışlarını limitlemesi Apple'ın satış politikalarının tersine bir tutum içine girmesine neden olacaktır.

Diğer bir yöntem ise iPhone'u iPhone yapan bazı özelliklerin cihaz üzerinde limitlenmesi ve piyasaya daha giriş seviyesi bir iPhone sunulması olabilir. Analist Gene Munster Apple'ın iPhone 5C'de Siri gibi temel bir özelliğin kullanımına izin vermeyeceğini öne sürüyor ve iPhone 5C'nin iPhone 4S seviyesinde bir yerde konumlandırılacağını iddia ediyor. Munster aynı zamanda iPhone 5C'nin kontratsız olarak 300 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürüleceğini de belirtiyor.

Gene Munster ayrıca Apple'ın iPhone 5S ve iPhone 5C'lerin Eylül ayındaki tanıtımından sonra Apple'ın iki ayrı tanıtım daha düzenleyeceğini belirtiyor. Ekim ayında düzenlenecek olan tanıtımla bilrikte iPad 5 ve Retina iPad Mini satışa sunulacak. Ayrıca 2013 yılının sonuna yaklaşırken de Apple uzun zamandan bu yana merak edilen HDTV'sini tanıtacak ancak sevkiyatlar %70 ihtimalle 2014 yılının ilk çeyreğinde gerçekleştirilecek.

Son olarak Munster yine Apple HDTV gibi merak konusu olan ve piyasaya sürülüp sürülmeyeceği henüz bilinmeyen daha büyük ekranlı bir iPhone modeli ile bilrikte iWatch'ın da 2014 yılının ilk yarısında tanıtılmasını beklediğini belirtiyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
7 + 2 = ?