Artık Outlook.com'dan Skype Kullanılabiliyor, WhatsApp'ten Bas Konuş Servisi mi Geliyor?

Microsoft outlook.com’da görüntülenen maillerin üzerinden doğrudan Skype araması yapılabilmesini sağlayan hizmetini tüm kullanıcılara açtı.

Skype’ın bir önceki versiyonunda outlook.com’daki gelen kutunuz üzerinden Skype kişilerinize erişebiliyor ve arama yapabiliyordunuz. Yeni güncellemeyle birikte artık outlook.com’da bir maili okurken o maili gönderen arkadaşınızın resminin üzerine geldiğinizde Skype arama seçenekleri çıkıyor.

Skype’ın blogundan yapılan açıklamaya göre bu sadece çok derin bir entegrasyon aşamasının başlangıcı. Skype tarafından eklenen yeni özellikler ne yazık ki şu anda ülkemizde kullanılamıyor ancak önümüzdeki haftalarda tüm ülkelerde kullanılmaya başlanabilecek.

Diğer yandan 9to5mac‘in haberine göre ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp bir “bas konuş” özelliği ile ilgili testler yapmaya başlamış ve bu özelliğini yakın zaman içinde kullanıma açacakmış. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de göreceğiniz üzere bir WhatsApp mühendisi Çin’den bir geliştiriciden yeni servisleri ile ilgili bazı cümleleri Çince’ye çevirmesini rica ettiği bir mail atıyor.

Bakalım önümüzdeki günlerde WhatsApp bir bas konuş servisi ile daha fazla kullanıcının ilgisini çekmeyi başarabilecek mi?

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
6 + 8 = ?