Kullanıcılar iOS 7'yi Tercih Ediyorlar

Polar tarafından yapılan araştırmaya göre iOS 7 kullanıcılar tarafından iOS 6'ya göre daha çok beğeniliyor. Polar tarafından 9to5mac'e sağlanan sonuçlara göre iOS 7 ile iOS 6'nın kritik derecede öneme sahip kullanıcı arayüzü karşılaştırmalarında en fazla oy iOS 7 tasarımına veriliyor. Araştırmada kullanılan arayüz tasarımlarının arasında aç/kapat butonları, tarih seçicisi, alarmlar, durum çubuğu, paylaşım menüsü, kilit ekranı, bildiirim merkezi, klavye tasarımları ve ikonlar bulunuyor.

Yukarıdaki araştırma sonuçlarında da görülebileceği üzere oylar büyük oranda iOS 7'nin daha fazla beğenildiğini gösteriyor. Arama sonuçlarında sol taraf iOS 6, sağ taraf ise iOS 7'nin aldığı puanları gösterirken, her iki işletim sisteminin de oransal karşılaştırması ayrıca belirtilmiş. Toplamda ise iOS 7 %72, iOS 6 ise %28 oy almış durumda. iOS 7'nin en yüksek oy alan değişiklikleri tabler, bildirim merkezi ve kilit ekranı olurken iOS 6'nın en fazla oy alan özellikleri ise durum ve araç çubukları olmuş.

Ankete siz de buraya tıklayarak ulaşabilir ve puanlarınızı verebilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 7 = ?