iPhone Ekranı Kilitliyken Gelen Çağrıları Reddetme

Yeni iPhone kullanıcıları iPhone'ları uyku (kilit) modundayken gelen çağrıları ekranda reddet butonu görünmediği için meşgule düşüremediklerinden şikayet edebiliyorlar. Aslında bu karışıklığın en büyük sebebi iPhone uyku modunda değilken gelen çağrılarda reddet butonunun bulunması fakat iPhone uyku moduna girdikten sonra gelen çağrılarda reddet butonunun görünmemesidir.

iPhone uyku (kilit) durumundayken gelen çağrıları reddedip meşgule düşürmek için iPhone'unuzun üstündeki kapat butonuna iki defa hızlıca basılması gerekiyor. Eğer bir defa basarsanız gelen arama sessize alınır ve çağrı reddedilmez.

Eğer kulaklık (EarPod) kullanıyorsanız gelen aramaları reddetmek için kulaklığınızın orta tuşuna iki saniye süreyle basılı tutmanız yeterlidir. Kulaklığınızdan iki  bip sesi duyarsınız ve gelen çağrı reddedilerek meşgule düşürülür.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
7 + 10 = ?

Kaptan -- 2 yıl önce yorumladı.İki gün önce iphone 6 aldım telefon uyku modunda iken gelen aramayı red edemedim, sonra araştırdımki kapama tuşuna iki kere HIZLICA basmak gerekiyormuş. Bataryayı cıkarsak daha iyi bu ne eziyet kardeşim.
Oyun uygulaması indirdim pro üyelik paralı imiş ,Burada da iphone boş mezarcı olmuş yakışmadı.
pişman oldum diyebilirim şimdilik tabi.

bahattin -- 4 yıl önce yorumladı.iphone dokunmatik bir telefon hiç olmamış arkadaşlar zaten kapatırken basıyoruz birde reddetmek için iki defa basarsak üst tuş pek yakında bozulur.