Apple Sahte UDB Şarj Adaptörlerini Topluyor

Geçtiğimiz ay Çin'de iki kişinin sahte USB şarj adaptörleri nedeniyle çarpılmasından dolayı Apple 16 Ağustos itibariyle şüpheli durumdaki USB adaptörlerini alarak imha edebileceğini web sayfasının üzerinden İngilizce ve Çince olarak duyurdu.

16 Ağustos tarihinden itibaren kullanıcılar orjinalliğinden veya güvenliğinden şüphe duydukları USB adaptörlerini Apple Store'lara veya yetkili Apple servislerine götürebilecekler. Apple toplanan şüpheli USB adaptörlerin de çevreye duyarlı bir şekilde imha edileceğini ve geri dönüştürüleceğini açıkladı. Ayrıca kısa bir süreliğine orjinal USB adaptörler 10 dolar veya bulunulan ülkenin para birimindeki karşılığı ile satın alınabilecekler. Apple tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde;

16 Ağustos tarihi itibariyle müşterilerimiz şüphelendikleri USB şarj adaptörlerini Apple Store'lara veya yetkili Apple servislerine götürerek teslim edebilirler. Toplanan USB şarj adaptörlerinin çevreye duyarlı bir şekilde imha edildiğinden emin olacağız.

Eğer iPhone, iPad veya iPod'larınız için şarj adaptörünüzü yenileme ihtiyacınız varsa tavsiyemiz orjinal bir Apple USB şarj adaptörü almanızdır. Kısa bir süreliğine Apple USB şarj adaptörlerini 10 dolara veya bulunduğunuz ülkedeki para birimi karşılığında satın alabilirsiniz. USB şarj adaptörünü indirimli fiyattan satın alabilmeniz için iPhone, iPad veya iPod'unuz ile Apple Store'lara gelmeli ve cihazınızın seri numarası ile doğrulama yapmalısınız. Apple USB şarj adaptörlerinin bu özel fiyatı kendinize ait sadece bir iPhone, iPad ve iPod için 18 Ekim tarihine kadar geçerlidir.

Not: Güvenli olmayan USB şarj adaptörlerinin testleri karmaşık işlemlerdir ve bu nedenle Apple tarafından bu adaptörlerin güvenliği ile ilgili tavsiyeler verilmez. Bu özel geri alım programı iPhone, iPad veya iPod için yapılmış şüpheli durumdaki herhangi bir USB şarj adaptörü için geçerlidir.

Apple tarafından açıklanan bu geri alım programının ve 18 Ekim'e kadar devam edecek olan USB şarj adapötlerinin indirimlerinin ülkemizde geçerli olup olmayacağı ise şu anda bilinmiyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 3 = ?