Mac: Hassas Ses Ayarı Nasıl Yapılır?

Mac OS X'de klavyenin üzerinde bulunan fonksiyon tuşlarına belirli görevler atanmıştır. Örnek olarak F1 ve F2 tuşları sayesinde ekran parlaklığını kısıp açabilirken F10, F11 ve F12 tuşları ile de ses ayarlarını yapabilirsiniz. Mac OS X'de ses ayarı 16 kademeden oluşur ancak bazı durumlarda sesi bir kademe arttırmak fazla gelirken bir kademe düşürmek de az gelebilir. Böyle bir durumda isterseniz 16 kademeli ses ayarını çok kolay bir şekilde 64 kademeye çıkarma şansına sahipsiniz.

64 kademe ses ayarı nasıl yapılır?

Ses ayarını 16 kademeden 64 kademeye çıkarmak için tek yapmanız gereken Shift + Alt (Option) tuşlarına basarken F11 veya F12 tuşlarını kullanarak ses düzeyini değiştirmek. Bu kısayol tuşları sayesinde normalde 16 kademe olan ses düzeyi 64 kademeye çıkar ve bu sayede daha hassas bir ses ayarı gerçekleştirebilirsiniz.

Ses ayarı sırasında çıkan "bik bik" sesi nasıl kapatılır?

Mac OS X'de klavyeden ses seviyesini değiştirirken ses düzeyini belirten "bik bik" şeklinde bir ses duyulur. Kütüphane veya toplantı odası gibi yerlerde sesi tamamen kapatmadan mümkün olduğu kadar kısmak isteyen kullanıcılar bazen bu ses yüzünden rahatsız olabiliyorlar. bu gibi durumlarda ses düzeyini gösteren "bik bik" sesini kapatmak için ses ayarı sırasında Shift tuşuna basılı tutarsanız hiç ses duyulmaz ve siz de bu sayede istediğiniz ses düzeyini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 1 = ?