Mac: Yazı Stilini Bozmadan Metin Yapıştırmak

Mac OS X'de çalışırken işimizi kolaylaştıracak bir çok özellik bulunmaktadır. Eğer siz de metinlerle ve sunumlarla sık sık çalışıyorsanız mutlaka bir makaleden kopyaladığınız yazıyı çalışmanıza yapıştırırken yazı stilinin bozulduğunu farketmişsinizdir. Genellikle böyle bir durumla karşılaşıldığında yapılan işlem yazıların tamamını seçip yazı stilini tekrar düzenlemektir.

Mac OS X'de isterseniz yazı stilini bozmadan bir metni başka bir yere yapıştırabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için yapıştırmak istediğiniz metni CMD + C ile kopyaladıktan sonra yapıştırmak istediğiniz yerde Shift + Alt (Option) + CMD + V kısayolunu kullanarak yapıştırmaktır. Bu sayede yazı stili bozulmayacak ve siz de tekrar yazı stilini düzenlemekle uğraşmak zorunda kalmazsınız. İsterseniz bu özelliğe menü çubuğunda Düzen menüsünün altından da ulaşabilirsiniz.

Yapıştır ve Stili Eşleştir özelliği Mac OS X'de hemen hemen her türlü programda ve metin editöründe çalışmaktadır. Bu nedenle bu kısayolu kullanmaya alışmanız eğer sürekli metinlerle çalışıyorsanız oldukça faydalı olacakltır.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 6 = ?