Apple TV Kurulumu

Apple TV iPhone, iPad, iPod Touch ve Mac'inizdeki içerikleri AirPlay ve Ev Paylaşımı ile kablosuz olarak HD televizyonunuzda oynatmanızı sağlamanın yanı sıra iTunes Store'dan müzik ve film satın alarak veya kiralayarak televizyonunuzda izlemenize de olanak sağlar. Ayrıca daha önce satın aldığınız filmlerinizi de iCloud sayesinde Apple TV'nizde izleyebilirsiniz. Apple TV ayrıca optik kablo ile ev sinema sisteminize de bağlanabilir ve bu sayede filmlerinizi izlerken sinema salonuna benzer bir deneyim yaşayabilirsiniz. Apple TV aslında kurulum olarak diğer Apple ürünleri gibi oldukça kolay kurulan ve kullanılan bir üründür. Aşağıda Apple TV kurulumunu detaylı olarak bulabilirsiniz.

ÖNEMLİ: Apple TV'nin kutusundan HDMI kablo çıkmamaktadır. Bu nedenle henüz Apple TV'nizi almadıysanız eve döndüğünüzde can sıkıcı bir sonuçla karşılaşmamak için bir adet HDMI kablo da almayı unutmayın. Ayrıca bir ev sinema sisteminiz varsa bağlantı için bir adet optik kablo da alınması gerekmektedir.

Apple TV'nizi kutusundan çıkardıktan sonra HDMI kablosu ile HD televizyonunuza bağlayın ve fişini prize takarak çalıştırın. Karşınıza ilk kurulum ekranı hemen gelecektir. İlk olarak Apple TV'yi kullanmak istediğiniz dili seçtikten sonra Wi-Fi bağlantınızı gerçekleştirmek için bir ekran gelecektir. Bu ekranda evinizde bir kablosuz bir ağ varsa o ağı seçebilirsiniz. Ayrıca Apple TV'nizi isterseniz ethernet kablosuyla da internete bağlamanız mümkündür.

Wi-Fi bağlantısnızı gerçekleştirdikten sonra Apple TV'nizin kullanımı ile ilgili bilgileri Apple ile paylaşmayı isteyip istemediğinizin sorulduğu bir ekran gelecektir. Bu ekranda tercihinizi yaptıktan sonra Apple TV'niz kullanıma hazır bir şekilde açılacaktır.

Apple TV'niz üzerinden film satın almak ve kiralamak için ya da önceden satın aldığınız içeriklere ulaşmak için Apple ID'niz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Apple ID'niz ile giriş yapmak için ana ekranda Ayarlar'a tıklayın ve açılan ekrandan iTunes Store seçeneğine girin.

iTunes Store menüsünde 7 numaralı ekran görüntüsünde de olduğu gibi Giriş Yap seçeneğine tıklayın ve Apple ID'niz ile giriş yapın. Son olarak Apple TV'nizin Apple ID'nize ait şifreyi hatırlamasını isteyip istemediğinizi soran bir ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda da seçiminizi yaptıktan sonra artık Apple TV'niz ile iTunes Store üzerinden film satın alıp kirayalabilir veya iCloud sayesinde daha önceden satın aldığınız filmleri ve müzikleri Apple TV'nizde çalabilir / oynatabilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 5 = ?