iPhone POP3 Hesaplarında Mail Silme

POP3 protokolünün ön tanımlı olarak davranışı IMAP protokolünden farklı olduğu için iPhone, iPad ve iPod Touch'larına POP3 e-posta hesabı kuran kullanıcılar zaman zaman webden kontrol ettiklerinde okuyup sildikleri e-postaların okunmamış ve silinmemiş olarak işaretli halde posta kutularında durduğunu görebiliyorlar. Eğer sizin de POP3 hesabınız ile ilgili böyle bir probleminiz varsa aşağıdaki ayarların ardından iOS cihazınızdan sildiğiniz e-postaların webden de silinmiş olduğunu görebilirsiniz.

iPhone, iPad ve iPod Touch'da POP3 mail ayarı hakkında daha fazla bilgi için "iPhone POP3 Mail Ayarı" başlıklı haberimize göz atabilirsiniz.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu giib Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler seçeneğinin altından POP3 e-posta hesabınızı seçin ve en alttan İleri Düzey menüsüne girin.

İleri Düzey ayarlar ekranında aşağıda Sunucudan Sil seçeneğine girin ve Asla olaran ayarı Gelen kutusundan silindiğinde olarak değiştirin. Bu sayede artık iOS cihazınızdan okuduğunuz ve sildiğiniz bir e-posta webden hesabınıza giriş yaptığınızda da silinmiş olarak işaretlenecek ve çöp kutusuna taşınacaktır.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
9 + 7 = ?