Chat Uygulamaları SMS Mesajlarını Geçti

BBC News'de yer alan Informa'nın yapmış olduğu araştırmaya göre uygulama tabanlı mesajlaşmalar ilk defa SMS mesajlarını geçmeyi başardı.

2012 yılında günde yaklaşık 19 milyar mesaj gönderdiğini belirten şirket bu rakamın SMS mesajları için 17.6 milyarda kaldığını belirtti. 2014 yılındaysa günde yaklaşık 50 milyar uygulama tabanlı mesaj göndereceği belirtilirken SMS'in ise 21 milyarda kalacağı öngörülüyor. Araştırmada iki platform arasındaki açığın hızla büyüyeceği belirtilse de SMS'in hala piyasada önemli bir oyuncu olarak kalmaya devam edeceğinin de altı çiziliyor.

Akıllı telefonlarda WhatsApp benzeri uygulama tabanlı mesajlaşma programları işletim sistemlerini domine etmiş olsalar da dünyanın hala yarısının klasik cep telefonlarını kullandıklarını düşünecek olursak uzunca bir süre daha SMS'in pazardan alacağı payın azalarak artacağını söyleyebiliriz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
2 + 9 = ?