iPhone POP3 Mail Ayarı

iPhone, iPad ve iPod Touch'da Gmail, Yahoo ve Outlook gibi e-posta hizmetlerini kurup kullanmak oldukça kolay ancak bu şirketler dışında bir e-posta hesabı kurulmak istendiğinde kullanıcılar zorlanabiliyorlar. Genellikle iş dünyası için Apple tarafından Exchange desteği verilse de Exchange kullanmayan şirketler e-posta hesaplarını POP3 veya IMAP olarak tanımlamak zorunda kalıyorlar.

iOS cihazlarda POP3 e-posta hesabı tanımlamak için Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler menüsünün altından Hesap Ekle seçeneğine dokunduktan sonra en alttan Diğer seçeneğini seçmek gerekiyor.

Hesap ekle seçeneğine girdikten sonra Mail Hesabı Ekle seçeneğine dokunuyoruz ve tanımlayacağımız e-posta hesabı için gerekli bilgileri giriyoruz. Bilgilerimizi girdikten sonra sağ üst köşede bulunan Sonraki seçeneğine dokunarak bir sonraki ekrana geçebiliriz. Bu ekranda ise e-posta hesabımızın IMAP mı yoksa POP mu olacağı soruluyor. Ön tanımlı olarak bu ekran IMAP seçili halde geliyor ancak biz şu anda POP3 hesap tanımlamak istediğimiz için POP seçeneğini seçerek devam ediyoruz. Bu ekranda gelen ve giden posta sunucularımızı da doldurduktan sonra sağ üst köşede bulunan Kaydet seçeneğine basıyor ve hesabımızın doğrulanmasını bekliyoruz.

IMAP ve POP3 hesaplarda gelen ve giden posta sunucuları hizmeti aldığınız yere göre değişmektedir. Eğer gelen ve giden posta sunucularınızın adreslerini bilmiyorsanız e-posta hizmetini aldığınız şirketin web sayfasına bakabilir veya şirketi doğrudan arayarak teknik destek isteyebilirsiniz.

Genellikle IMAP ve POP3 hesaplar için gelen posta sunucusu mail.postahesabı.com, giden posta sunucusu ise smtp.postahesabı.com şeklinde olabilir.

Doğrulama işlemi sırasında SSL Kullanarak Bağlanılamıyor yazan bir uyarı ile karşılaşırsanız SSL olmadan ayarlamak için çıkan uyarıya Evet seçeneğine dokunarak devam edin. SSL kullanmadan ayarlama uyarısına evet diyerek devam ettiğimiz için bu sefer de Bu hesap e-posta gönderip alamayabilir. Kaydetmek istediğinizden emin misiniz? sorusu sorulacaktır. Yeni çıkan uyarıya Kaydet seçeneğine dokunun ve posta hesabınızı oluşturun.

Artık yeni oluşturduğunuz POP3 hesabınızı diğer hesaplarınızın arasında görebilirsiniz. Ancak kullanmaya başlamadan önce bir kaç ayar daha yapmamız gerekiyor. Yeni oluşturduğunuz hesabınızı seçin ve en altta bulunan Giden Posta Sunucusu başlığının altındaki SMTP ayarlarına girin. Birincil Sunucu olarak girmiş olduğunuz SMTP adresine dokunun.

Açılan ekran aşağıdak ekran görüntüsünde olduğu gibi en altta bulunan SSL Kullan seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun ve Sunucu Kapısı olarak 587 yazın. Sağ üst köşedeki Bitti seçeneğine dokunarak bu ekrandan çıkın. Tekrar hesap bilgilerinizin bulunduğu ekranı açın (üstte bulunan ekran görüntülerinden ortadaki) ve bu sefer en alttan İleri Düzey seçeneğine girin. Açılan pencerede SSL Kullan seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun ve Sunucu Kapısı olarak 110 yazın. Sol üst köşeden hesap bilgilerinizin bulunduğu ekrana geri gidin ve sağ üst köşeden Bitti seçeneğine dokunarak çıkın.

E-posta hesabınızın kurulumu şu anda tamamlandı ve kullanıma hazır. Eğer gelen ve giden posta sunucularını doğru girdiyseniz bir problemle karşılaşmadan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
2 + 4 = ?

No -- 2 yıl önce yorumladı.Evet gitmiyor

efe karadağ -- 4 yıl önce yorumladı.mailler geliyor ama gitmiyor :/ defalarca kontrol ettim ama değişen birşey yok !