iTunes 11'de Kenar Çubuğu'nu Ayarlama

iTunes 11 önceki versiyonlarından farklı olarak daha sade bir tasarıma sahip olduğu için menü ve kenar çubuğu gizli geliyor. Bu durum eskiden de iTunes kullanan kullanıcıları zaman zaman zorlayabiliyor. Ayrıca yapmış olduğumuz bazı haberlerde de kullanıcılarımız için daha kolay olması açısından kenar çubuğu üzerinden anlatımlar gerçekleştirdiğimiz için iTunes'larında kenar çubuğu olmayan kullanıcılarımız zorlanabiliyorlar.

iTunes'da kenar çubuğunu açabilmek için ilk olarak menü çubuğunun açılması gerekiyor. Elbette Macintosh kullanıcılarında durum çubuğu otomatik olarak açılan uygulamanın menü çubuğu olduğu için böyle bir sorun bulunmuyor ancak Windows kullanıcıları için öncelikli olarak menü çubuğunu açmak gerekiyor.

Windows'da menü çubuğunu açmak için iTunes'un sol üst köşesinde bulunan ikona tıkladıktan sonra açılan pencereden Menü Çubuğunu Göster seçeneğine tıklamak yeterli. Elbette bu işlemi yapmak istemeyen kullanıcılar CTRL + B kısayoluyla da aynı işlemi gerçekleştirebilirler.

Menü çubuğunu açtıktan sonra kenar çubuğunu açmak için Görüntü menüsünün altından Kenar Çubuğunu Göster seçeneğine tıklamak yeterli oluyor. Kenar çubuğunu açma işlemi CTRL + S kısayoluyla da gerçekleştilebilir. Aynı işlemi eğer Mac OS X'de gerçekleştirmek isterseniz yine Görüntü menüsünün altından Kenar Çubuğunu Göster seçeneğine tıklayabilirsiniz. Kenar çubuğunun Mac OS X kısayolu ise ALT + CMD + S

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
7 + 3 = ?