Apple Developer Center ile İlgili Açıklama Geldi

Geçtiğimiz Perşembe günü Apple'ın Developer Center'ı kapatmasının ardından bugün Apple tarafından ilk resmi açıklama yapıldı. Apple Developer Center'a bir saldırı düzenlendiğini ve bu saldırı nedeniyle bazı hesapların bilgilerinin ele geçirilmiş olabileceğini belirtti. Ele geçirildiği belirtilen bilgilerin arasında e-posta hesapları ve isim soyisim bilgilerinin bulunduğu, kredi kartı bilgileri gibi kritik bilgilerinse güvende olduğu belirtildi.

Apple tarafından yapılan açıklamanın tam metni ise şu şekilde;

Geçtiğimiz Perşembe günü Developer Center'a kayıtlı geliştiricilerimizin bilgilerini ele geçirmek niyetiyle bir saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sırasında hassas bilgiler şifreli oldukları için korundular ancak isim ve e-posta adresleri gibi bilgilerin de elegeçirilmediğini doğrulayamadık. Transparanlık ilkesi gereğince sizi durumdan haberdar etmeyi istiyoruz. Perşembe günü saldırının hemen ardından Developer Center'ı kapattık ve o zamandan bu yana aralıksız olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Böyle bir saldırının tekrar gerçekleşmemesi için tüm geliştirici sistemimizi yeniliyor, server yazılımlarımızı güncelliyor ve tüm veri tabanımızı baştan yazıyoruz. Bu süre içinde vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz ve kısa süre içinde Developer Center'ı tekrar açmayı planlıyoruz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
5 + 10 = ?