iPhone ve iPad ile Podcast Nasıl Kullanılır?

Podcast'ler iPod ile birlikte çıkan ve ülkemizde de popülerliği gittikçe artan dijital medya içeriklerine verilen genel isimdir. Podcast'ler sayesinde beğendiğiniz yayınlara abone olabilir ve yeni çıkan bölümleri indirerek izleyebilir / dinleyebilirsiniz. Podcast'lere bilgisayarınızdaki iTunes üzerinden veya iPhone, iPad ve iPod Touch'ınız üzerinden abone olabilirsiniz. iCloud sayesinde abone olduğunuz tüm Podcast'ler cihazlarınızla senkronize olur ve bu sayede hangi cihazı kullanırsanız kullanın her zaman en son bölümlere ulaşabilirsiniz.

iPhone, iPad ve iPod Touch'ınız ile Podcast'lere ulaşmak için ilk olarak App Store üzerinden ücretsiz olarak Podcast'ler uygulaması'nı cihazınıza indirmelisiniz. Podcast'ler uygulamasını indirdikten sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi yayınlanan tüm Podcast'lere ulaşabilir ve istediğinize abone olabilirsiniz. Yeni bölümler çıktıkça abone olduğunuz Podcast'lerin bildirimleri gelecek ve sayede yeni bölümlerden anında haberdar olabileceksiniz.

Bir Podcast'e Podcast'ler uygulaması üzerinden abone olmak için beğendiğiniz bir Podcast yayınına girerek aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi Abone Ol seçeneğine dokunmanız yeterlidir. Eğer bir Podcast yayınının tamamına abone olmak istemiyor sadece bir bölümünü dinlemek istiyorsanız istediğiniz Podcast yayınına dokunarak sadece belirli bir bölümü dinleyebilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 8 = ?