iTunes ile Podcast Nasıl Kullanılır?

Podcast iPod ile çıkmış olan ve seri halde yayınlanan medya içeriklerine verilen genel isimdir. iTunes üzerinde yayınlanan ücretli veya ücretsiz Podcast'lere abone olarak beğendiğiniz içerikleri bilgisayarınıza indirebilir ve iCloud sayesinde bu içeriklerin tüm cihazlarınızla senkronize olmasını sağlayabilirsiniz. Şu anda iTunes Store ile dünya genelinde toplam 200 binden fazla Podcast'e ulaşabilir ve abone olabilirsiniz.

iTunes üzerinden Podcast'lere erişmek için sol tarafta bulunan kenar çubuğundan öncelikle iTunes Store'a girmelisiniz. iTunes Store'a girdikten sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi üst taraftan Podcast'ler başlığına tıklayarak tüm Podcast'lere ulaşabilirsiniz.

Beğendiğiniz bir Podcast'in, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi, Abone Ol seçeneğine tıklayarak tüm yayınlarına abone olabilir veya abone olmadan doğrudan dinlemeye başlayabilrisiniz. Bir Podcast'e abone olduktan sonra iTunes abone olduğunuz Podcast'in yeni çıkan tüm bölümlerini otomatik olarak indirir ve sizi yeni bir Podcast olduğuna dair uyarır. 

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
7 + 5 = ?