Apple OS X 10.9 ile Daha Güçlü Kullanıcı Özellikleri ve iOS Entegrasyonu Sunabilir

WWDC 2013′de tanıtılması ve bu senenin sonuna doğru kullanıcılara sunulması beklenen OS X 19.9 9to5mac'in haberine göre geliştirilmiş kullanıcı özellikleri ve arttırılmış iOS entegrasyonu ile birlikte gelebilir.

Yeni işletim sisteminin Finder için etiketler ve tab'li kullanım imkanı veren özelliklerin yanı sıra(aşağıdaki ekran görüntüsünde üçüncü parti bir programla yapılmış), daha iyi bir web deneyimi için geliştirilmiş yeni bir Safari içermesine oldukça yüksek bir ihtimal olarak bakılıyor.

Birden fazla monitör kullanan Mac kullanıcılarının en büyük problemi olan tam ekran uygulamalarda iki monitörü birden kullanamama probleminin de yeni 10.9 ile birlikte çözülmesi bekleniyor.

Siri'nin OS X'e dahil edilmesi beklenen bir gelişme olsa da Apple Siri'nin Mac versiyonunu hemen yayınlamak yerine sonraki aylarda yapacağı güncellemelerle birlikte işletim sistemine dahil etmesi daha olası görünüyor. Bir diğer iddiaya göre de Apple iPhone, iPad ve iPod Touch'larda kullanılan hızlı uygulama geçişinin bir benzerini OS X'e entegre etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Ek olarak arkaplanda çalışan uygulamaların durdurulması özelliği sayesinde de özellikle Mac Book kullanıcılarının pil ömründe oldukça iyi sayılabilecek düzeyde bir artış ise beklenen özellikler arasında bulunuyor.

Her ne kadar OS X 10.9′un WWDC 2013′de tanıtılması bekleniyor olsa da Apple'ın iOS 7 için çalışmalarını sürdürdüğü ve bu nedenle OS X'i geçici olarak ikinci plana attığı söylentileri bulunuyor. Bu da OS X'in çıkış tarihinin bu sene sonuna alınmasına neden olabilir.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
3 + 5 = ?