iPhone 5S'in Parmak İzi Sensörü Ekrana mı Yerleştirilecek?

Uzun zamandır Apple'ın iPhone 5S'e parmak izi sensörü ekleyeceği yönünde söylentiler bulunuyordu. Hatta Apple'ın safir kristal camlarla ilgili yapmış olduğu araştırmalar akıllara parmak izi sensörünün home tuşuna yerleştirilebileceği olasılığını getirmişti. Bugün paylaşılan bir patent çizimiyle birlikte Apple'ın home tuşu yerine parmak izi sensörünü ekranın üzerine koyma ihtimali daha da güçlendi.

Apple'ın geçtiğimiz sene Authentec isimli firmayı satın almasının ardından parmak izi sensörü iPhone 5S'de bulunması beklenen donanımsal yeniliklerin başında gelmeye başladı. Son zamanlarda iPhone 5S'in üretiminin geciktiği yönündeki haberlerde de Authentec'in ismini sıkça duymaya başladık. iPhone 5S'de beklenen bir diğer yenilik ise NFC olmakla beraber, parmak izi sensörünün iOS'e hem cihazın güvenliğini hem de mobil satın alma sırasında kimlik doğrulamasını kolaylıkla yapabilme şansı tanıyacağını da söyleyebiliriz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 9 = ?