AirPlay Nedir? Nasıl Kullanılır?

AirPlay iOS cihazlarınızda bulunan içerikleri kablosuz olarak HDTV'ye aktarmanızı sağlayan bir özelliktir. AirPlay ile birlikte iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızdaki içerikleri televizyonunuza yansıtarak iOS cihazlarınızda bulunan içerikleri tam ekran olarak görüntüleyebilirsiniz. AirPlay'i kullanabilmek için bir Apple TV'ye ve Wi-Fi ağına sahip olmanız gerekmektedir. Apple TV'niz yoksa veya Apple TV'niz ile iOS cihazınız aynı kablosuz ağa bağlı değilse AirPlay ile içeriklerinizi televizyonunuza aktaramazsınız.

AirPlay ile iOS 7'de hangi içerikleri televizyona aktarabilirim?

AirPlay ile iOS cihazlarınızdaki fotoğraf ve videolarınızın yanı sıra Safari'yi ve AirPlay özelliği eklenmiş diğer uygulamaları kolaylıkla Apple TV bağlanmış bir televizyona kablosuz olarak aktarabilirsiniz. AirPlay ile uygulama yansıtma iOS 4.3 ve üzeri yüklü tüm iOS cihazlarda çalışmaktadır.

AirPlay yansıtma nedir?

AirPlay yansıtma ile iOS cihazınızın ve Macintosh bilgisayarınızın ekranını TV'nize yansıtabilirsiniz. Bu özellik sayesinde uygulama farketmeksizin yaptığınız her şey TV'nizde de görünecektir. iOS cihazlarınızı TV'nize yansıttığınız zaman dikey görünümden yatay görünüme geçebilir veya yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz. Ekranınızda gördüğünüz tüm içerikler TV'nizde de görünecektir.

AirPlay yansıtma sadece aşağıdaki iOS cihazarda ve Macintosh bilgisayarlarda kullanılabilir;

  • iPad 2 ve sonraki modeller
  • iPad Mini ve sonraki modeller
  • iPhone 4S ve sonraki modeller
  • iPod Touch 5. nesil ve sonraki modeller
  • Mountain Lion kurulu olan iMac (2011 ortası veya daha yeni sürümü)
  • MacBook Air (2011 ortası veya daha yeni sürümü)
  • Mac Mini (2011 ortası veya daha yeni sürümü)
  • MacBook Pro (2011 başı veya daha yeni sürümü)

AirPlay ile çift ekran kullanımı nedir?

AirPlay ile çift ekran kullanımı iPhone, iPad veya iPod Touch cihazlarınızda bulunan ve AirPlay ile çift ekran kullanımını destekleyen oyunları ve uygulamaları TV'nize yansıtarak çift ekran kullanabilirsiniz.

AirPlay ile çift ekran sadece aşağıdaki cihazlarda kullanılabilir;

  • iPad 2 ve sonraki modeller
  • iPhone 4S ve sonraki modeller

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
9 + 2 = ?