Retina iPad Mini 2014'e Kaldı

Apple'ın tedarik zincirine yakın kaynaklar bugün Retina iPad Mini'nin en erken 2013 yılının sonunda üretimine başlanacağını ve piyasaya da 2014 yılında sürüleceğini belirttiler. Digitimes'ın haberine göre 2.048x1.536 px çözünürlükte Retina iPad Mini'ler yeni bir tasarım ve neredeyse çerçevesiz bir ekranla piyasaya sürülecekler. Daha önceki söylentiler ve bilgiler de Retina iPad Mini'nin bu senenin sonunda piyasaya sürülmeyeceğini, iPad Mini 2'nin teknik özelliklerinin geliştirilmesiyle birlikte 2013 yılının son çeyreğinde piyasaya sürüleceğini belirtiyordu. Digitimes'ın ismi açıklanmayan kaynağının verdiği bilgiler de bu söylentileri doğrular nitelikte görünüyor.

iPad Mini'nin Retina ekrana sahip olmasıyla bilirkte gelecek olan neredeyse çerçevesiz tasarım Apple'ın iPad Mini'nin boyutlarını değiştirip biraz kalınlaştırmasına neden olabilir. Hatırlarsanız Apple iPad 2'den Retina iPad'e geçişte de pil kapasitesi nedeniyle iPad'i önceki nesilden biraz daha kalın yapmayı tercih etmiş ve bu sayede pil ömrünün önceki nesil ile aynı olmasını sağlamıştı.

iPad Mini 2 ise daha ince ve hafif bir tasarımla bu senenin sonunda piyasada olacak. Teknik özelliklerinin geliştirilmesinin dışındaysa tasarımsal olarak bir yenilik şu an için beklenmiyor. 9.7 inç ekrana sahip Retina iPad'in ise bu senenin sonuna doğru %30 daha hafif ve daha ince çerçeveli olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
6 + 8 = ?