iOS 7'de Bildirim Merkezi Nasıl Kullanılır?

iOS 7 ile birlikte Bildirim Merkezi yeniden tasarlandı ve oldukça gelişti. Artık kilit ekranındayken de Bildirim Merkezi'ni kontrol edebiliyor ve bildirimlerimize anında ulaşabiliyoruz. Ancak Bildirim Merkezi'ne eklenen yeni özellikler nedeniyle tüm bildirimlerin kilit ekranında görünmesini istemeyebilirsiniz. Bu yazımızda Bildirim Merkezi'nin kilit ekranı ayarlarını nasıl değiştireceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi Bildirim Merkezi artık Bugün, Tümü ve Cevapsız olarak 3 ayrı menüden oluşuyor.

Bugün

Bildirim Merkezi'nde karşımıza çıkan ilk ekran Bugün ekranıdır. Bu ekran sayesinde içinde bulunduğumuz gün ile ilgili hava durumu bilgisinin yanında trafik yoğunluğu, takvim ve alarm bilgisine ulaşebiliriz. Ayrıca sayfanın en altında ertesi gün için bir etkinliğimiz veya alarmımız olup olmadığı da yer alır.

Tümü

Tümü ekranına Bildirim Merkezi'nde üstte bulunan seçeneklerden ulaşabilirsiniz. Bu menüde her türlü bildirimimiz bulunuyor. Bu bildirimlerin içinde uygulama güncellemeleri, SMS'ler ve mailler de yer alıyor.

Cevapsız

Bildirim Merkezi'nin son menüsü olan Cevapsız menüsünde ise sadece cevapsız çağrılarımız yer alıyor. Bu sayede Tümü menüsünde yer alan diğer bildirimler görünmüyorlar ve daha kolay cevapsız çağrılarımıza ulaşabiliyoruz.

Bildirim Merkezi'ni Yönetme

iPhone'unuzun Ayarlar menüsü altında Bildirim Merkezi ayarlarını bulabilirsiniz. Bildirim Merkezi ayalarında ilk olarak karşımıza kilitli ekranda Bildirim Merkezi erişim ayarları bulunuyor.

Bildirimler Görüntüsü ayarını kapalı konuma getirirseniz kilitli ekranınızdan sadece Bugün görünüme ulaşabilirsiniz. Bu sayede cevapsız aramalarınız veya diğer bildirimlerinize kilit ekranından ulaşılamaz.

Bugün Görüntüsü ayarını kapalı konuma getirirseniz kilit ekranınızdan sadece cevapsız aramalarınıza ve diğer bildirimlerinize ulaşabilirsiniz.

Bugünün Özeti ayarı sayesinde Bildirim Merkezi'nde özet olarak verilen hava durumu, trafik bilgisi ve tarih bilgisini kapatabilirsiniz.

Takvim Görünümü ayarı sayesinde Bugün ekranında takviminizin Bildirim Merkezi'nde görünüp görünmeyeceğini belirleyebilirsiniz.

Anımsatıcılar ayarı sayesinde Anımsatıcılar uygulamasına eklemiş olduğunuz anımsatıcıların görünüp görünmemesini belirleyebilirsiniz.

Borsa ayarı sayesinde Bildirim Merkezi'nde borsa bilgilerinin görünmesini açabilir veya engelleyebilirsiniz.

Yarının Özeti ayarı sayesinde ertesi gün için ayarlanmış tavkimlerinizin veya alarmlarınızın bir özetini görebilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 4 = ?