Rahatsız Etme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Rahatsız Etme iOS 6 ile birlikte kullanılmaya başlanan ve etkinleştirildiğinde çağrı, SMS veya bildirimlerin alınmasını engelleyen bir özelliktir. Rahatsız Etme özelliği etkinken aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi durum çubuğunda bir ay simgesi görünüyor ve gelen aramalarla uyarıların sesi kapatılıyor.

Rahatsız Etme özelliği etkinleştirildiği zaman gelen aramalar otomatik olarak meşgule düşüyor ve telefonunuz hiç çalmıyor. Ancak cevapsız çağrı olarak görünmeye devam ediyor. İsterseniz 3 dakika içinde ikinci kez aynı numaradan bir çağrı geldiğinde iPhone'unuzun çalmasını sağlayabiliyorsunuz.

Rahasız Etme özelliğini etkinleştirmek için Ayarlar > Rahatsız Etme menüsüne girmeniz yeterli. Menüye girdikten sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi en üstten Rahatsız Etme özeliğini etkinleştirebiliyorsunuz.

Zamanlanmış seçeneğinden ise Rahatsız Etme özelliği için bir zaman aralığı belirtebiliyorsunuz. Eğer Rahatsız Etme özelliği için bir zaman aralığı belirlerseniz iPhone'unuz her gün ayarladığınız saatler arasında otomatik olarak Rahatsız Etme özelliğini etkinleştirecektir.

Arayabilecekler menüsünden ise Rahatsız Etme özelliği etkinken sizi arayabilecekleri belirleyebilirsiniz. Bu bölümden favori arama listenizdeki (hızlı arama) tüm kişilerden veya sadece seçeceğiniz kişilerden gelen çağrıların ve uyarıların Rahatsız Etme özelliği etkinken bile iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
4 + 8 = ?

Elif Duran -- 3 yıl önce yorumladı.Mesajlarımı açtığımda bana mesaj atmış olan bir arkadaşımın adının yanında hilal işareti bulunuyor. Ne nlama geliyor?