iTunes Üzerinden Kredi Kartsız Apple ID Nasıl Alınır?

Apple ID hem iPhone'umuzu iCloud gibi bütün özellikleriyle kullanmak hem de App Store üzerinden uygulama indirebilmek için gereklidir. Eğer bir Apple ID'niz olmazsa uygulama yükleyemez ve iPhone'unuzu etkin bir şekilde kullanamazsınız.

Eğer Amerika App Store'dan uygulama indirebilmek için kredi kartsız Amerika Apple ID'sine ihtiyacınız varsa "Amerika App Store Hesabı Nasıl Alınır?" başlıklı haberimize göz atabilirsiniz.

Apple ID oluşturmak için ücretli uygulamaları da indirebilmek için kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Ancak bazı kullanıcılar ücretli uygulamaları indirmek istemediğinden dolayı kredi kartı bilgilerini Apple'a vermek istemiyorlar. Bu yazımızda kredi kartsız Apple ID'yi iTunes üzerinden nasıl alabileceğiniz detaylı olarak açıklayacağız.

Öncelikle buraya tıklayarak iTunes'u bilgisayarınıza indirmelisiniz. iTunes kurulumunu yaptıktan sonra iTunes Store'u sol tarafta bulunan kenar çubuğundan açabilirsiniz.

Eğer iTunes 11 veya üzeri bir iTunes sürümü kullanıyorsanız ve kenar çubuğunu göremiyorsanız iTunes Store'u sağ üst köşede bulunan iTunes Store butonuna basarak açabilirsiniz.

iTunes Store'a girdikten sonra yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi üst taraftan App Store butonuna basıp uygulama dükkanına gidebilir ve açılan ekranda ise hemen sağ tarafta bulunan Popüler Ücretsiz Uygulamalar'ı görebilirsiniz.

Burada gördüğünüz ücretsiz uygulamalardan herhangi birinin üstüne mouse ile gelip açılan ücretsiz butonuna basın. Sizden aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi Apple ID'nizi girmenizi isteyen bir pencere açılacak.

Açılan pencereden Apple Kimliği Yarat seçeneğine basarak devam edelim. Sizi iTunes Store'un hoş geldiniz ekranı karşılayacaktır. Devam butonuna basarak sonraki ekrana geçebilirsiniz.

Açılan sayfada ise Apple'ın koşullar ve şartları ile gizlilik politikasına ait sözleşmesine ulaşacaksınız. "Bu koşullar ve şartları okudum ve kabul ediyorum" seçeneğini işaretleyip Kabul Ediyorum butonuna basarak devam edebiliriz.

Artık Apple ID'mizi oluşturmaktan sadece birkaç adım ötedeyiz. Yeni açılan ekranda Apple kimliği ayrıntılarını girmelisiniz. Sırasıyla;

E-posta adresiniz, şifreniz, şifrenizi unutmanız durumunda geri alabilmek için gizli soru ve cevabınızı ve son olarak da doğum tarihinizi girdikten sonra Devam butonuna basarak sonraki sayfaya geçebilirsiniz.

Açılan yeni sayfada ise ödeme yöntemini seçmelsiniz. Biz şu anda kredi kartsız bir Apple ID oluşturmak istediğimiz için Hiçbiri seçeneğini seçiyoruz. Burada her ne kadar kredi kartı bilgilerimizi girmemiş olsak da Apple bizden fatura adresi bölümünü doldurmamızı istiyor. Eğer bu bölümdeki bilgileri doldurmazsak ne yazık ki devam edemiyoruz.

Bilgilerimizi girdikten sonra Apple Kimliği Oluştur butonuna basıyor ve son sayfamıza geçiyoruz.

Açılan son sayfada ise önceden belirttiğiniz mail adresinize bir onay e-postası gönderildiğini görüyoruz. Şimdi mail adresimize giderek Apple'dan gelen onay postasını açıp e-posta adresimizi onaylayabiliriz. Apple tarafından e-posta adresimiz onaylandıktan sonra artık Apple ID'miz oluşturulmuş oluyor. Artık ücretsiz uygulamaları App Store üzerinden iPhone'umuza indirebilir ve kullanmaya başlayabiliriz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
6 + 6 = ?

Kadir demir -- 4 yıl önce yorumladı.Arkadaşlar yeni apple kimliği yarata tıklayın ve apple kimliği yazın ve ordaki obone ol olanları kapatın ve ileri tıklayın ve hiçbiri gelecek orayıda doldurup onaylayın bukadar

veApple -- 4 yıl önce yorumladı.Hiçbiri seçeneğinin çıkması için haberimizde de belirttiğimiz gibi App Store'a girin ve ücretsiz bir uygulamaya tıklayın. Uygulamayı indirebilmeniz için Apple Kimliği'niz sorulacak. Bu ekranda yeni kullanıcı oluşturun ve iletişim bilgilerinizi, gizli sorularınızı ve şifrenizi girdikten sonra yönlendirileceğiniz ekranda Hiçbiri seçeneğini görebileceksiniz.

fatih Yıldırım -- 4 yıl önce yorumladı.bir ödeme yöntemi girin yazan ekranda ıphone kimliği oluştururken hiçbiri seçeneği çıkmıyor bu durumda ne yapmamız gerekiyorrrrrrrrrrrr ????????

serkan kaya -- 4 yıl önce yorumladı.bir ödeme yöntemi girin yazan ekranda ıphone kimliği oluştururken hiçbiri seçeneği çıkmıyor bu durumda ne yapmamız gerekiyor