iPhone'dan PC'ye Fotoğraf ve Video Transferi

iPhone ile fotoğraflarınızı e-posta ve iOS 7 ile birlikte AirDrop kullanarak başka cihazlara aktarmak oldukça kolay. Ancak bütün fotoğraflarınızı veya içlerinden seçeneğiniz bazı fotoğrafları PC'nize aktarmak isterseniz ne yapmalısınız?

iPhone ile pek çok şeyi kablosuz olarak yapmak mümkün olsa da fotoğraflarımızı Windows yüklü bir bilgisayara aktarmak için UBS kablomuzu kullanmamız gerekiyor. iPhone'umuzu USB kablosu ile bilgisayarımıza bağladığımızda Windows otomatik olarak "Tarayıcı ve Kamera Sihirbazı"nı çalıştıracak ve cihazımızın içindeki bütün fotoğrafları bize gösterecektir. Buradan istediğimiz fotoğrafları seçerek PC'mize aktarabiliriz.

Tarayıcı ve Kamera Sihirbazı otomatik olarak çalışmazsa Bilgisayarım'a girerek iPhone'unuzu "Taşınabilir Aygıtlar" altında görebilirsiniz. iPhone'unuzun simgesine tıklayarak içindeki fotoğraf ve videolara ulaşabilir daha sonra da bilgisayarınıza kolayca kopyalayabilrisiniz.

Aşağıda iPhone'dan PC'ye fotoğraf kopyalama ile ilgili sık sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz.

iPhone'umu PC'ye kablo ile bağladım ancak PC iPhone'umu görmüyor, ne yapmalıyım?

Öncelikle iPhone'unuzu PC'nize doğru bir şekilde bağladığınızdan emin olun. Eğer iPhone'unuz şu anda şarj olmuyorsa muhtemelen ya kablonuz ya da kablonuzu bağladığınız USB girişi arızalı olabilir. Başka bir kabloyla iPhone'unuzu PC'nize tekrar bağlamayı deneyin veya kablonuzu bağladığınız USB girşini değiştirin.

iPhone'um şarj oluyor ancak "Tarayıcı ve Kamera Sihirbazı" çalışmadı şimdi ne yapmalıyım?

"Tarayıcı ve Kamera Sihirbazı" çalışmadıysa "Bilgisayarım"a girerek "Taşınabilir Aygıtlar" seçeneği altında iPhone'unuzu görebilirsiniz.

"Taşınabilir Aygıtlar" altında iPhone'umu görüyorum ancak klasörün içi boş görünüyor. Neden fotoğraflarımı göremiyorum?

iPhone'unuzda ekran kilidi var mı? Eğer şifre ile ekran kilidi kullanıyorsanız klasörün içi kişisel bilgilerinizin güvenliği için gösterilmeyecektir. Şifrenizi girerek iPhone'unuzu açın ve tekrar deneyin.

Şifremi girdim ve iPhone'um şu anda açık durumda ancak hala klasörün içi boş görünüyor. Şimdi ne yapmalıyım?

Eğer klasörünüzün içi hala boş görünüyorsa iPhone'unuzun USB kablosunu çıkartın ve daha sonra tekrar takın. Bazı durumlarda şifresi girilmiş olsa bile fotoğraflarınızı ve videolarınızı klasörün içinde göremeyebilirsiniz.

----------

Testler sırasında kullanılan PC'de Windows 8 Pro yüklüydü. Ayrıca test telefonumuz iOS 7 yüklü bir iPhone 5'di.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
3 + 9 = ?

Büşra -- 3 yıl önce yorumladı.I ped e dosya atma sinir oldum birazdan duvara çarpıp kırcağm

özlem -- 4 yıl önce yorumladı.iPhone'umu görüyorum ama kameranızda resim yok diyor nasıl halledebilirim ?

Dila -- 4 yıl önce yorumladı.Ya abi kopyala yapıştır yapınca kopyalamıyor sinir oldum ?!

SADAK -- 4 yıl önce yorumladı.TESHEKKURLER

kadirbike -- 5 yıl önce yorumladı.benim anlamadığımm arkadaşlar bu aypetten neden video alınamıyo bilgisayara kayıt olmuyo çözümü denir neden olmuyo