SIM Karttan iPhone'a Kişileri Aktarma

Eğer daha önceden iPhone kullanmadıysanız ve aradığınız kişilerin bilgilerini SIM kartınızda tutmaya alışıksanız iPhone'a geçtikten sonra kişilerinizi rehberde göremeyebilirsiniz.

Bir çok kullanıcı bu durumla karşılaştığında kişilerinin silindiğini düşünebiliyor ancak merak etmeyin, kişileriniz yerinde duruyorlar. Sadece iPhone'umuza onların nerede olduğunu söylemek gerekiyor.

Ana ekrandan "Ayarlar" ikonuna dokunun ve açılan ekranda "Mail, Kişiler, Takvimler" menüsüne gidin,

Açılan yeni ekrandaysa en altta "SIM'deki Kişileri Aktar" seçeneğine dokunarak iPhone'umuzun rehberine SIM kartımızdaki kişileri aktarabiliriz. iPhone'umuzu ilk aldığımızda telefon rehberimize eklediğimiz kişiler Ad - Soyad sıralamasıyla değil de Soyad - Ad sıralamasıyla görüntülenirler. Eğer kişilerinizi Ad - Soyad sıralamasıyla görüntülemek istiyorsanız aynı ekranda "Sıralama" seçeneğini "Ad - Soyad" olarak değiştirebilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
4 + 11 = ?

ali -- 2 yıl önce yorumladı.oluyo ben denedim

sinan gucuk -- 3 yıl önce yorumladı.Bu işlemden sonra hiç birşey olmadı gmail veya facebook aktar var başka birşey yok ve aktarma olmuyor

Ebru doğan -- 3 yıl önce yorumladı.Simdeki kişileri aktar dediğim halde aktarılmıyor

servet sancak -- 3 yıl önce yorumladı.Çok teşekkürler. Yamansınız vallahi

KANİ DELİGÖZ -- 4 yıl önce yorumladı.Cihazımı (iphone 5 ) garantiye göndermiştim. Muhtemelen ufak bi arıza vardı ve format atıp geri gönderdiler. Telefonumu açtıktan sonra sim deki kişileri aktar a tıklıyorum ama saatlerce beklediğim halde aktarmıyor yardımcı olurmusunuz lütfen?

Can ateş -- 4 yıl önce yorumladı.Simdeki kişileri aktar diyom aktarmıyo sorun nedir

anil asim bilen -- 4 yıl önce yorumladı.ios 8 de problem var. kişiler aktarılıyor diyor ama 1 saat beklememe rağmen sonuç yok. Okuduğum forumlara göre bütün iOS 8 kullanıcıları aynı problemi yaşıyor. Çözüm bulmanızı dilerim. Şimdiden teşekkürler

ahmet ensar -- 4 yıl önce yorumladı.çok yardımcı oldunuz çok teşekkür ediyorum

Ugur dogan -- 4 yıl önce yorumladı.Telefonumu guncelledım tüm resimlerim hersey sılınmıs ama numaralarım sım kartta kayıtlıydı. Simdeki kişileri aktar diyorum tıklıyorum ama aktarmıyo yardımcı olurmusnuz lutfen