iTunes Nedir? Nasıl Kullanılır?

iTunes bilgisayarımızdaki müzikleri ve filmleri oynatmamızı sağlayan ücretisiz bir uygulamadır. Aynı zamanda iPhone, iPad ve iPod Touch'ımıza müzik, video ve uygulama gibi içerikleri yükleyebildiğimiz, cihazımızın yedeklemesini ve bir sorun olması durumunda yeniden yükleyebilmemizi sağlayan çok önemli bir programdır.

iTunes sayesinde tüm müziklerimizi ve filmlerimizi bir arada tutabilir ve istediğimiz içeriğe kolayca ulaşabiliriz. İstersek iTunes Store üzerinden müzik, film ve uygulama satın alabilir ve bu içerikleri kolayca cihazlarımıza aktarabiliriz. Hatta iCloud ve iTunes Match sayesinde cihazlarımızı bilgisayarımızla eşzamanlamamıza bile gerek kalmaz.

iTunes Store üzerinden aldığımız filmleri istersek Mac veya PC'mizden izlemeye başlayıp daha sonra duraklatıp iCloud sayesinde başka bir yerde iPhone veya iPad'imizi kullanarak kaldığımız yerden izlemeye devam edebiliriz.

iCloud hakkında daha detaylı bilgi için "iCloud Nedir? Nasıl Kullanılır?" başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

iTunes Match hakkında daha detaylı bilgi için "iTunes Match Nedir? Nasıl Kullanılır?" başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

iTunes Store nedir?

iTunes Store müzik, film, uygulama ve kitap gibi içerikleri satın alabileceğiniz bir mağazadır.

iTunes Store sayesinde haftanın en çok satan ve popüler müzik ve filmlerini hatta uygulamalarını görebilir istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz.

iTunes Store üzerinde ücretli ve ücretsiz olmak üzere bir çok içeriğe kolayca ulaşabilir ve arama yapabilirsiniz. Hatta geçmişte satın aldıklarınıza bağlı olarak iTunes size yeni öneriler de sunabilir.

iTunes Store hakkında daha detaylı bilgi için "iTunes Store Nedir? Nasıl Kullanılır?" başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Genius nedir?

Genius sevdiğiniz şarkıları bulmak için müzik arşivinizde arama yapabilen ve daha sonra bu şarkıları türlerine göre düzenleyerek size sunan bir iTunes özelliğidir. Genius'u açtığınızda arşiviniz taranır ve sevebileceğiniz ancak henüz satın almadığınız şarkılar için iTunes Store'da öneriler almaya başlarsınız.

iTunes Store'da kaç tane müzik var? Fiyatları neler?

iTunes Store üzerinde 26 milyondan fazla müzik bulunuyor. Fiyatları ise parça başına 0,59 TL'den başlıyor. İsterseniz beğendiğiniz şarkıları tek tek indirebiliyorsunuz veya bütün albümü tek bir seferde satın alabiliyorsunuz.

iTunes Store'dan nasıl müzik, film, kitap veya uygulama satın alabilirim?

iTunes Store'a girdiğiniz zaman en üstte Müzik, Filmler, App Store ve Kitaplar menülerini görebilirsiniz. Bu menülerden birine tıkladığınızda açılan sayfadan istediğiniz içeriği satın alabilirsiniz.

Müzik mağazasında bir şarkıyı satın almadan önce kısa bir süre dinleyebilir ve satın almaya daha sonra karar verebilirsiniz.

Film mağazasında en son çıkan filmlere göz atabilir, bilgilerine ulaşabilir ve fragmanlarını izleyebilirsiniz.

App Store'da ise indirmek istediğiniz uygulamaları inceleyebilir, yorumları okuyabilir, ücretli veücretsiz uygulamalara göz atıp istediğinizi indirebilirsiniz.

----------

Kaynak: Görseller www.apple.com/tr adresinden alınmıştır.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 10 = ?

ökkeş çörtük -- 3 yıl önce yorumladı.bilgisayarımdaki müzikleri iphone atmak istiyorum

Hevidar ipek -- 3 yıl önce yorumladı.!tuneste arama yapamıyorm saatlerce aclmyo