Bulutta Belgeler Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bulutta Belgeler sayesinde birden fazla cihazda uygulamalar için iCloud'u etkinleştirdiyseniz tüm belgeleriniz ve uygulamalarınızın önemli verileri tüm aygıtlarınızda otomatik olarak güncellenir.

Bulutta Belgeler nasıl kullanılır?

Bulutta Belgeler'i kullanabilmek için öncelikle farklı cihazlarda iCloud'un etkinleştirilmesi gereklidir. iCloud sayesinde Mac'inizde Pages, Keynote ve Numbers gibi uygulamalarda oluşturduğunuz belgeleriniz otomatik olarak diğer aygıtlarınızla eşzamanlanır. Bu sayede en güncel belgenizin hangi cihazınızda olduğunu aramanıza gerek kalmaz.

Bulutta Belgeler'e web'den ulaşabilir miyim?

iCloud sayesinde web üzerinden hesabınıza giriş yaparsanız Pages, Keynote ve Numbers gibi uygulamalarda oluşturduğunuz belgelere ulaşabilrsiniz.

iPhone'umda not oluşturdum. Bu notu Mac'imde de görebilecek miyim?

Evet görebileceksiniz. Ayrıca sadece Mac'te değil, notlarınızı iPad veya iPod Touch'ınızda da görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Mac'inizde not deftelerini açmak ve notunuzun gelip gelmediğine bakmak. Eğer notunuz görünmüyorsa Mac'inizde iCloud'u etkinleştirdiğinizden emin olun.

----------

Kaynak: Görseller www.apple.com/tr adresinden alınmıştır.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
3 + 5 = ?