Fotoğraf Yayını Nedir? Nasıl Kullanılır?

iCloud sayesinde bir iOS aygıtınızla fotoğraf çektiğinizde bu fotoğraf diğer tüm aygıtlarınızda otomatik olarak görünür. Hatta bir dijital kamerayla çektiğiniz fotoğrafı Mac veya PC'nize yüklediğinizde bu fotoğraf da tüm cihazlarınızda görünebilir.

Fotoğraf Yayını nasıl çalışıyor?

Fotoğraf Yayını aktif edilmiş bir iOS aygıtı, Mac veya PC kullanıyorsanız bir cihazınızla fotoğraf çektiğinizde bu fotoğraf iCloud ile diğer aygıtlarınıza otomatik olarak yüklenir. Bu sayede her cihazınıza ayrı ayrı fotoğraf yüklemek zorunda kalmazsınız.

Fotoğraf Yayını'na kaç fotoğraf yükleyebilrim?

Fotoğraf Yayını ile iCloud hesabınıza en fazla 1.000 adet fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Artık istemediğim fotoğrafları Fotoğraf Yayını'ndan silebilir miyim?

İstemediğiniz fotoğrafları cihazınız iOS 5.1 veya üzeri bir sürümü çalıştırıyorsa Fotoğraf Yayını klasörünüzden silebilirsiniz.

Fotoğraflarım Fotoğraf Yayını'na aktarılırken internet paketim tükenir mi?

Fotoğraf Yayını cihazınız Wifi veya ethernet ile internete bağlıyken fotoğraflarınızı iCloud'a yükler. Bu sayede internet paketiniz tükenmez.

Fotoğraflarım silmezsem hep iCloud'ta kalır mı?

Hayır kalmazlar. Fotoğraf Yayını ile iCloud'a yüklediğiniz fotoğraflarınız 30 gün dolduktan sonra otomatik olarak silinirler. Eğer Fotoğraf Yayını'nda kaybetmek istemediğiniz fotoğraflarınız varsa bu fotoğrafları Film Rulosu'na veya bilgisayarınıza kaydetmenizi tavsiye deriz.

Paylaşılan Fotoğraf Yayını nedir?

Paylaşılan Fotoğraf Yayını sayesinde seçtiğiniz fotoğrafları istediğiniz insanlarla paylaşabilirsiniz. Fotoğraflarınızı iOS yüklü cihazlarınızı kullanarak Fotoğraflar uygulamasından, Mac veya PC'nizde ise doğrudan seçerek paylaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken fotoğraflarınızı paylaşmak istediğiniz kişilerin e-posta adreslerini girmek.

Fotoğraflarımı paylaştığım kişiler bu fotoğrafları nasıl görüyorlar?

Fotoğraflarınızı paylaştığınız kişiler iOS cihazlarında veya Mountain Lion çalıştıran bir Mac'te iCloud kullanıyorlarsa sizin onlarla fotoğraf paylaştığınızı belirten bir bildirim alırlar. Eğer iCloud kullanmıyorlarsa fotoğraflarınızı web'de görüntüleyebilirler.

Ayrıca fotoğraflarınızı paylaştığınız kişiler isterlerse bu fotoğraflara yorum yapabilirler.

Fotoğraf Yayını'nı açarsam iCloud depolama alanım dolar mı?

Fotoğraf Yayını'nı açmaktan iCloud depolama alanınızın dolacağını düşünerek korkmanıza hiç gerek yok. Fotoğraf Yayını'na yüklü olan fotoğraflar iCloud depolama alanınızdan sayılmazlar bu nedenle rahat olabilirsiniz.

----------

Kaynak: Görseller www.apple.com/tr adresinden alınmıştır.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
6 + 9 = ?