Google Maps'e Yeni Özellikler Geliyor

Google Maps büyük bir güncelleme ile yenileniyor ve bir çok yeni özelliğe kavuşuyor ancak iOS için biraz daha beklemek gerekecek çünkü güncelleme ilk olarak Android cihazlar için çıkacak. Google'ın Maps uygulaması için çıkaracağı güncelleme ile ilgili detayları aşağıda görebilirsiniz;

Özel tablet tasarımı: Tabletlere özel olarak tasarlanan Google Maps sayesinde tüm özelliklere erişmek ve yeni yerler keşfetmek çok daha kolay ve sade olacak.

Geliştirilmiş navigasyon: Google Maps'in geliştirilmiş navigasyon özelliği sayesinde anlık trafik bilgisinin yanı sıra artık trafiğin etrafından dolaşmak için de rota bilgisi alınabilecek. Yollardaki problemler anlık olarak görüntülenebilecek ve tıklandığı zaman detaylı bilgi alınabilecek. Belirlenmiş bir rota üzerinde ilerlerken eğer daha iyi bir alternatif oluşursa Google Maps bu yeni alternatif konusunda bir uyarı verecek.

Teklifler ve öneriler: Google Maps'e yeni eklenen 5 yıldız özelliği sayesinde etrafınızdaki mekanlar için arkadaşlarınızın bırakmış olduğu notları ve oy durumları görünebilecek. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar şehirdeki en iyi mekanları görebilecek ve mekan tercihlerini daha kolay yapabilecekler.

Android için yeni Google Maps görünüm olarak daha çok iOS için çıkarılan sürüme benziyor. Diğer yandan Android güncellemelerinin operatör ve üreticilerin ağır kalması nedeniyle gecikmesi nedeniyle kullanıcıların %60'ı yeni Google Maps'i kullanabiliyor. Bu oran iOS'de ise yeni Google Maps'in çıkmasıyla birlikte %90'ın üzerine bir kaç gün için ulaşacaktır.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
2 + 9 = ?