Apple App Store Davasını Geri Çekti

2011 yılında Amazon'un Android için Amazon Appstore'u açmasının ardından Apple da Amazon'a App Store isminin kullanım hakkının kendisine ait olduğunu iddia ederek dava açmıştı. App Store kelimesinin isim hakkı için davada Amazon'un savunması App Store kelimesinin uygulamaların satıldığı dükkanlara verilen ortak bir isim olduğu ve özel bir isim olarak kullanılamayacağı yönündeydi. Reuters'in haberine göre yaklaşık 2 yıldır devam eden bu davada en sona gelindi gibi görünüyor. 

Apple sözcüsü Kristin Huguet 900 binden fazla uygulaması olan ve 50 milyardan fazla uygulama indirilmiş olan App Store'dan söz ettikleri için kullanıcıların favori uygulamalarını nereden indireceklerini bildiklerini ve bu nedenle bu davayı daha fazla devam ettirmeye gerek olmadığını belirtti.

Diğer yandan Amazon sözcüsü ise Apple'ın davayı geri çekmesinin ve appstore isminin Amazon tarafından kullanımına izin vermesinin kendi kararı olduğunu açıkladı. Bundan sonrası için de Amazon'un yoluna devam edeceğini kullanıcıları ve geliştiricileri için en iyi appstore deneyimini sunmaya devam edeceğini belirtti.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
3 + 10 = ?